Δημοσκοπήσεις Ψηφοφορίες για διάφορα ζητήματα.

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > Ειδήσεις > Δημοσκοπήσεις

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποιο World of Warcraft προτιμάτε ?
World of Warcraft Classic 67 32,84%
World of Warcraft TBC 48 23,53%
World of Warcraft WoTLK 46 22,55%
Το cataclysm θα είναι το καλύτερο ! 43 21,08%
Ψήφισαν: 204. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Ποιο World of Warcraft προτιμάτε ?
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 25-01-10, 14:27   #21
Συντονιστής

Το avatar του χρήστη Ragnadriel

Ragnadriel
των Real Life

Περιοχή: Κάπου στην Ευρώπη.
Εικόνες: 471
Ragnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really nice
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Μηχανικός Εμφάνιση μηνυμάτων
H blizzard δημιουργώντας το wow classic, έθεσε τόσο ψηλά το επίπεδο ποιότητας, που ούτε η ίδια δεν μπορεί να το ξεπεράσει...
κάτι έχει ακουστεί για classic wow realms.Τι γίνεται με αυτά ?
Δεν υπάρχει περίπτωση να βγούνε ποτέ. Υπάρχουνε μεν guilds που είναι αυστηρά lvl 60 content, ή τουλάχιστον έχω δει κατά καιρούς. Όπως είπε η blizzard, όταν βγαίνει νέο content υποστηρίζει πλέον αυτό.
Ο χρήστης Ragnadriel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 25-01-10, 14:32   #22
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Tàk

Tàk
των Hybrid Species

EN-Haomarush (PvP)
Εικόνες: 1
Tàk is on a distinguished road
Προεπιλογή

Εγώ να θέσω ένα απλό ερώτημα?
Το game τότε ήταν τότε πιο δύσκολο ή εμείς πιο κουλοί???
Αυτό νομίζω ότι είναι ένα poll με πιο πολύ νόημα.
Και όσοι από εσάς τώρα λέτε "vanilla FTW" είχατε δοκιμάσει ποτέ πως ήταν να πρέπει να κάνεις raid leading σε 40 άτομα?

A Born Hybrid, More than a Clan... It's a Brotherhood, It's what we do. From now until the end of the world, we and it shall be remembered, we few, we band of brothers, for he who sheds his blood with me shall forever be my brother.

Hybrid Species
Ο χρήστης Tàk δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 25-01-10, 14:41   #23
Συντονιστής

Ragnadriel
των Real Life

Ragnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really nice
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Tàk Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ να θέσω ένα απλό ερώτημα?
Το game τότε ήταν τότε πιο δύσκολο ή εμείς πιο κουλοί???
Αυτό νομίζω ότι είναι ένα poll με πιο πολύ νόημα.
Και όσοι από εσάς τώρα λέτε "vanilla FTW" είχατε δοκιμάσει ποτέ πως ήταν να πρέπει να κάνεις raid leading σε 40 άτομα?
Ναι και δεν θέλω να το σκέφτομαι. Βέβαια δεν λέω και vanilla ftw, γιατί προτιμώ το παιχνίδι όπως είναι τώρα, πιο "άνετο". Και έχω ξεπεράσει και τον κομπλεξισμό του "έχουν όλοι epix, τα δικά μου τι αξία έχουν".
Νέα Μηνύματα 25-01-10, 14:46   #24
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Kiwer

Kiwer
των Usual Suspects

EN-The Maelstrom (PvP)
Περιοχή: Athens, Greece
Kiwer will become famous soon enoughKiwer will become famous soon enough
Προεπιλογή

Όχι ήταν όντως δύσκολο. Για να το καταλάβεις, πηγαινε με τον 80άρη σου, σε ένα raid 60lvl, πχ AQ40. Στο συγκεκρικέμνο πχ, θα δεις πόσο τεράστιο είναι, πόσο πολύ trash έχει, αλλά επίσης και πόσο dmg πέφτει. Υπολόγισε πόση ζωή είχαν τότε οι colthάδες και τα tank, και θα φρικάρεις.

Και μια πραγματική ιστορία. Φίλου μου horde hardcore guild, στο TBC, είναι όλοι full T6. Πάνε μια στο Naxx έτσι για να θυμηθούν τα παλιά. Δεν θυμάμαι σε ποιό boss την πάτησαν (μπορεί και patchwerk) και έφαγαν wipe έτσι χαλαροί που ήταν. Το tank έτρωγε 10.000αρα για πλάκα.
  • NE Warrior 85 (Fury/Protection)
  • Gnome Mage 85 (Arcane/Frost)
  • Human Warlcok 85(Demonology/Destruction)
  • Dranei Shaman 70 (Resto/Elemental)
Ο χρήστης Kiwer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 25-01-10, 14:58   #25
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Tàk

Tàk
των Hybrid Species

EN-Haomarush (PvP)
Προεπιλογή

Για να στο λέω φίλτατε σημαίνει ότι ξέρω τι λέω.
Το Naxx ήταν φωτεινή εξαίρεση αναφορικά με το επίπεδο δυσκολίας και το gear που απαιτούσε.
Αλλά μην τρελλαθώ που και τα 5-man θέλανε cc και 3 sunders κλπ κλπ.
Απλά ο καθένας έκανε το μακρύ του και το κοντό του γι αυτό μας φαινόταν βουνό π.χ. το Scholomance.
Πάρε όπως είσαι 5 alt με πρασινάκια και πήγαινε κάντο και πες μου αν σου φανεί τόσο σπουδαίο. Τίποτα δεν είναι.
Το έχω πει πολλές φορές, έχουμε απλώς εξοικοιωθεί με το παιχνίδι.
Πόσο δύσκολο είναι πια?
8/10 fight πρέπει να αποφεύγεις τις φωτιές στο πάτωμα. Ε είπαμε...
Και ontopic για μένα το TBC ήταν μακράν το καλύτερο. Ειδικά όταν έκαναν τα raid 25-man και όχι 40 ήταν από τις καλύτερες κινήσεις της Blizz.

Υ.Γ. ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ FARM!!!To μόνο που δε θυμάμαι από τα παλιά με μια δόση νοσταλγίας...

A Born Hybrid, More than a Clan... It's a Brotherhood, It's what we do. From now until the end of the world, we and it shall be remembered, we few, we band of brothers, for he who sheds his blood with me shall forever be my brother.

Hybrid Species

Τελευταία επεξεργασία από Tàk : 25-01-10 στις 15:01
Νέα Μηνύματα 25-01-10, 15:00   #26
Συντονιστής

Ragnadriel
των Real Life

Προεπιλογή

Μόνο ο Razuvious ή κάποιο enraged/frenzied boss θα μπορούσε να κόψει τόσο πολύ damage σε lvl 70 tank με t6 gear O_o
Νέα Μηνύματα 25-01-10, 15:08   #27
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Kiwer

Kiwer
των Usual Suspects

EN-The Maelstrom (PvP)
Περιοχή: Athens, Greece
Kiwer will become famous soon enoughKiwer will become famous soon enough
Προεπιλογή

@Tàk
Εξοικίωση υπάρχει αλλά μη μου λες οτι τα instances τότε ήταν όπως είναι τώρα (κι εγώ απο Vanilla παίζω). Ήθελαν κάποια προσοχή, ακόμα στο TBC κάποια πράγματα τα ψιλοπρόσεχες. Θυμάμαι πολύ καλά που κανονίζαμε ποιος θα κάνει ποιό cc. Τώρα μπαίνει μπροστά το tank, pew pew AoE τα dps και δεν χαμπαριάζει κανείς τίποτα αφού δεν χρειάζεται κιολας.

@Ragnadriel

Σου είπα δεν θυμάμαι ποιό boss ακριβώς ήταν (enraged/frenzied δεν ήταν), αλλά δεν νομίζω να είχε λόγο να μου πει ψέματα το παληκάρι. Ποιός ο λόγος να γίνει "ξεφτίλα" κοτζαμ τούμπανο τανκ απο lvl60 boss;
  • NE Warrior 85 (Fury/Protection)
  • Gnome Mage 85 (Arcane/Frost)
  • Human Warlcok 85(Demonology/Destruction)
  • Dranei Shaman 70 (Resto/Elemental)
Ο χρήστης Kiwer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 25-01-10, 15:24   #28
Συντονιστής

Ragnadriel
των Real Life

Προεπιλογή

Tak, sorry αλλά ξεχνάς και ότι τα εργαλεία που δόθηκαν στους παίχτες από την εποχή του vanilla είναι επίσης πολλά. Με hunter που έπαιζα τότε σε 5 man την μισή ώρα φρόντιζα να κάνω καλό CC και να γλιτώνω τον healer σε packs με πολλά mobs, γιατί το τανκ δεν υπήρχε περίπτωση να μπορέσει να κρατήσει πάνω από 2-3 mobs πάνω του.

Αν μπω τώρα με τον hunter, μπορώ να βγάλω όλο το instance με εμένα να σπαμάρωντας volley, να πίνω καφέ και να στρίβω τσιγάρα, το tank να κρατάει τα πάντα πάνω του με aoe threat abilities, και αν του φύγει κανένα mob παίζει και να τον βρίσουνε.

Μην λέμε ότι είναι και το ίδιο παιχνίδι.

Υ.Γ: Τα fires ακόμα υπάρχουνε και τα ζώα που πεθαίνανε στο 60 θα ψοφάνε μέχρι και στο cataclysm.
Υ.Γ.2: Μιλάω πάντα για 5 mans, στα raids οι βασικές αρχές είναι πάνω κάτω πάντα οι ίδιες.
Υ.Γ.3: Στο vanilla με λέγαν Farmazen (από Ragnazen που λέγεται η huntress μου. Να μου λείπει αυτή η περίοδος )
Νέα Μηνύματα 25-01-10, 15:47   #29
Ήρωας

Το avatar του χρήστη eneru

Bluevelvet
των Aurora

EN-Stormrage (PvE)
eneru is on a distinguished road
Προεπιλογή

Ας πώ και εγώ την γνώμη μου σχετικά με την δυσκολία του classic σε σύγκριση με το tbc και το wotlk. Καταρχάς,στο classic δεν υπήρχαν addons.Dbm,bartender,grid+clique,όλα αυτά ήταν ανήκουστα.Ουσιαστικά,έπρεπ ε αντί να περιμένεις το μπλέ μηνυματάκι να εμφανιστεί καταμεσής της οθόνης σου για να κινηθείς,να δίνεις προσοχή σε ότι συμβαίνει γύρω σου.
Επιπλέον,όπως προαναφέρθηκε,άλλη η εξοικείωση με ένα παιχνίδι στο πρώτο χρόνο ζωής του και άλλη 5 χρονια μετά.Σαφώς και όλοι μας με την εμπειρία που έχουμε προσκομίσει έχουμε γίνει και καλύτεροι παίχτες.
Τέλος,στην πραγματικότητα,τα boss end game content στο wotlk είναι χίλιες φορες πιο δύσκολα από αυτά του vanillia.Δηλαδή μου συγκρίνεις το yogg+0 στις μέρες του με τον hakkar?Τον anub(για 25 heroic μιλάμε πάντα)με την onyxia?Άμα μας ρίχνανε έναν anub μες στο classic,την δεύτερη phase κανείς,ποτε δεν θα την πέρναγε.Για να μην μιλήσω για την τρίτη.Γενικά όσοι λένε πως το game πριν 5 χρονια ήταν καλύτερο,κάνουν λάθος.Το game παραμένει δύσκολο και ευχάριστο,μην αφήνετε την νοσταλγία να σας δημιουργεί αυταπάτες

Υ.Γ. Όσον αφορά τα epix,δεν νομίζω να έχει το ίδιο κύρος αυτός που είναι ντυμένος με full 264 items αυτήν την στιγμή με αυτόν που είναι ντυμένος με τα 200aria και gemάρει άκυρα stats(αν το κάνει και αυτό).

Edit: Ορθογραφία

Τελευταία επεξεργασία από eneru : 25-01-10 στις 15:57
Ο χρήστης eneru δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 25-01-10, 16:12   #30
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Tàk

Tàk
των Hybrid Species

EN-Haomarush (PvP)
Προεπιλογή

Τις προάλλες το σκεφτόμουνα αυτό πάλι και θέλω τη γνώμη σας.
Νομίζετε ότι παίζει ρόλο και το αισχρό look των tier sets?
Γενικά από τα t3 και μετά τα περισσότερα set είναι ψιλοαπαράδεκτα με μόνο ευχάριστο διάλλειμα τα t6 που ήταν πραγματικά πολύ όμορφα. (LOL@hunter t6)

Hybrid Species

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:46.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17