Γενικά νέα Νέα για το World of Warcraft, The Burning Crusade και Wrath of the Lich King.

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > Ειδήσεις > Γενικά νέα

Warcraft η Ταινία
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 23-07-09, 09:43   #11
Ήρωας

Το avatar του χρήστη filippos97

Darkbaby

EN-Mazrigos (PvP)
Περιοχή: Λεμεσoς
filippos97 is on a distinguished road
Προεπιλογή

πολεμο αναμεσα horde και alliance σιγουρα
Ο χρήστης filippos97 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 23-07-09, 14:16   #12
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Taifuu

Taifuù
των Ominous

EN-Kazzak (PvP)
Εικόνες: 4
Taifuu is on a distinguished road
Προεπιλογή

Το πως σχηματιστηκαν οι συμμαχιες των Horde και των Alliance ειναι μεγαλη ιστορια, και αν δεν ειναι καποιος παικτης του warcraft ή του WoW δεν θα το καταλαβει. Ασε που θα ειναι ανουσια ταινια αν επικεντρωθει μονο σε αυτους να σφαζονται. Το θεμα ειναι να βρουν τροπο να κανουν κατανοητη την ιστορια του Warcraft για ολους. Θα ηταν φανταστικο αν καταφερνανε να αποδωσουν την τριλογια με το Πηγαδι της Αιωνιοτητας, αλλα και παλι οντως, θα υπαρχουν αποριες για τον ρολο που παιζουν οι Rhonin, Brox, Krasus εκει. Αν κανουν ενα καλο εισαγωγικο τοτε κατι παει κι ερχεται. Απο την αλλη, για να καλυψουν ολο το story μη σας πω οτι πρεπει να γινουν οι ταινιες σαν τον harry potter..πολλες ταινιες δλδ και οχι απλα μια τριλογια.
Νέα Μηνύματα 23-07-09, 14:37   #13
Μαχητής

Το avatar του χρήστη Aldicron Superbus

Aldicron
των Soul Society Squads

EN-Nordrassil (PvE)
Aldicron Superbus is on a distinguished road
Προεπιλογή

Ένα όμως είναι σίγουρο. Πως αν η ταινία δεν είναι διάρκειας τουλάχιστον 3 ωρών (δες LotR) είναι μαθηματικός βέβαιο ότι θα είναι αποτυχία (δες harry potter, από το τρίτο βιβλίο και μετά, που ενώ τα βιβλία μεγαλόνανε η ταινία έμενε σταθερά, ,ε αποτέλεσμα να αφαιρέσουν απο την ταινία πάνω από τα μισά του βιβλίου). Βέβαια θα μου πέιτε "καλά όλα αυτά αλλά Άμα έπρεπε να κινιματογραφίσουν τα περισσότερα γεγονότα του βιβλίου, η ταινία θα ήταν διάρκιας 4-5 ωρών". Σωστό και αυτό. Αλλά και τι να κάνουμε; Αν είναι να κάνουμε μια δουλειά ας την κάνουμε τουλάχιστον σωστά.

Τελευταία επεξεργασία από Aldicron Superbus : 23-07-09 στις 14:42
Ο χρήστης Aldicron Superbus δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 23-07-09, 16:59   #14
Ήρωας

Το avatar του χρήστη xcyanx

Patriarch

EN-Executus (PvP)
Εικόνες: 2
xcyanx will become famous soon enoughxcyanx will become famous soon enough
Προεπιλογή

Aldricon απο ότι έχω ακούσει η ταινία θα είμαι trilogy οπότε λογικά σε 3 μέρη θα μπορέσουν να καλύψουν αρκετό εύρος της ιστορίας. Και απο ότι έχω διαβάσει σε κάτι forum η ταινία δεν θα είναι quest based(βλέπε lotr) αλλά βασισμένη σε μάχες.
Ο χρήστης xcyanx δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 23-07-09, 19:44   #15
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Toumbano

Gordian
των Res-Nullius

Περιοχή: Εδώ κι εκεί...
Toumbano is on a distinguished road
Προεπιλογή

Εγώ δεν θέλω να δω Humans, Orcs, Elves και νάνους.... που τους βλέπεις παντου. Να βάλουνε τους Draenei και τους Tauren...(ίσως και τα Gnomes)

Gordian - lvl 85 Orc Hunter
Gordiane - lvl 81 Blood Elf Death Knight
Simaya - lvl 81 Blood Elf Paladin
Galfurion - lvl 80 Tauren Druid
Deadgwynn - lvl 74 Undead Mage
Mktp - lvl 62 Tauren Warrior
Stizulaman - lvl 60 Troll Rogue
Ο χρήστης Toumbano δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 23-07-09, 20:48   #16
Μαχητής

Aldicron
των Soul Society Squads

EN-Nordrassil (PvE)
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο xcyanx Εμφάνιση μηνυμάτων
Aldricon απο ότι έχω ακούσει η ταινία θα είμαι trilogy οπότε λογικά σε 3 μέρη θα μπορέσουν να καλύψουν αρκετό εύρος της ιστορίας. Και απο ότι έχω διαβάσει σε κάτι forum η ταινία δεν θα είναι quest based(βλέπε lotr) αλλά βασισμένη σε μάχες.
Έτσι ναι. Όχι δλδ οτι το lotr δεν ήταν καλό. Εμένα προσωπικά μου άρεσε. Και ελπίζο να είναι τόσο πετυχημένο και το Warcraft.
Νέα Μηνύματα 23-07-09, 23:06   #17
Ήρωας

Το avatar του χρήστη xcyanx

Patriarch

EN-Executus (PvP)
Εικόνες: 2
xcyanx will become famous soon enoughxcyanx will become famous soon enough
Προεπιλογή

Μια απο τα ίδια...Το lotr όχι απλά μου άρεσε, το αγάπησα
Ο χρήστης xcyanx δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 24-07-09, 15:02   #18
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Taifuu

Taifuù
των Ominous

EN-Kazzak (PvP)
Εικόνες: 4
Taifuu is on a distinguished road
Προεπιλογή

Η μεταφορα βιβλιου στην μεγαλη οθονη, ειναι μαθηματικως αδυνατον να γινει σωστα. Το ευρος ενος βιβλιου δεν εχει τοση σημασια οταν ειναι να εκδοθει, ενω η ταινια εχει χρονικο περιορισμο γιατι κανενας νορμαλ θεατης δε θα κατσει στο σινεμα 5-6 ωρες βλεποντας μια ταινια. Παρ'ολα αυτα, στο Lord Of the Rings καταφεραν να μην ειναι χτυπητες οι απωλειες σε σχεση με το βιβλιο.Ειναι αναλογα ομως και το πως παρουσιαζεις το καθε τι. Αν εχεις πετυχει να δειξεις τα σημαντικα γεγονοτα της ιστοριας επαρκως, τοτε οι ελλειψεις δεν ειναι τρανταχτες . Αν ομως αποτυχεις (βλεπε Κωδικας Da Vinci) η ταινια βγαινει πατατα.
Μεγαλο ρολο πιστευω παιζει και η σχεση του κοινου που θα δει την ταινια, με τα βιβλια. Για παραδειγμα, αν καποιος ειχε διαβασει τον Αρχοντα των δαχτυλιδιων, αυτο σιγουρα δε θα ηταν κοντα στην προβολη της ταινιας.Οσοι δεν το ειχαν διαβασει, το διαβασαν μετα την ταινια και ειδαν τις οποιες διαφορες..αλλα την ταινια την ευχαριστηθηκαν. Οπως πιστευω πως θα γινει και με το Warcraft..η ταινια ομως του Κωδικα DaVinci βγηκε πολυ συντομα με το βιβλιο, οποτε ολοι θυμονταν καθε λεπτομερεια και συγκριναν. Εγω οταν το ειδα τραβαγα τα μαλλια μου με τις ασαφειες και τα σημεια που ειχαν πετσοκοψει ή ειχαν αλλοτριωσει για να ταιριαζει στο μηκος που θελανε να βγαλουν.
Αντιθετως ομως, στην ταινια Αναμνησεις μιας Γκεισας, που ειναι επισης απο βιβλιο, αν και στην ταινια παρελειψαν μεγαλο μερος του τελους του βιβλιου, ολο το υπολοιπο ήταν τοσο καλοφτιαγμενο, που σε αφηνε ευχαριστημενο παρ'ολο που το τελος της ταινιας δεν συνεπιπτε με το τελος του βιβλιου.
Την ιστορια του warcraft θα μπορουν να την σχολιασουν μετα την ταινια, μονο οσοι παιζουν ή εχουν διαβασει τα βιβλια. Το κοινο ομως που ειναι ασχετο με αυτα ,αν την κανουν καλη, θα την απολαυσει.
Το Harry Potter πιστευω οτι αλλου ειχε προβλημα. Ξεκινησαν την πρωτη ταινια, δειχνοντας κατι τελειως παιδικο, και στην πορεια το σκοτεινιαζαν. Και αν θυμαστε, τα βιβλια με το που βγηκε η πρωτη ταινια, πηραν αρνητικη δημοσιοτητα εξ'αιτιας του Βατικανου που τα καταδικαζε επειδη ειχαν μεσα λεει μαγους...Ο_Ο (ακυρο κατα την αποψη μου, γιατι καλυτερα να δειχνεις στα παιδια κατι, παρα να αφηνεις την φαντασια τους να καλπαζει με αποτελεσμα να τα βλεπεις να φορανε στολη spiderman και να πηδανε απ'τα παραθυρα).Κατα συνεπεια, ενας λογος για τον οποιο κοβανε στις επομενες ταινιες σε σχεση με τα βιβλια, μπορει να ήταν και αυτος. Λογοκρισια λογω εκκλησιας (ημαρτον).
Παρ'ολα αυτα, εγω θα προτιμουσα την ταινια του warcraft να την αναλαμβαναν ατομα που εχουν εμπειρια πανω στην εικονοποιηση φανταστικης λογοτεχνιας, παρα ο τυπακος που εβαλαν που εκανε το spiderman. Δεν αμφιβαλλω για τις ικανοτητες του..αμφιβαλλω οτι θα περασει το σωστο feeling στην ταινια.
Νέα Μηνύματα 24-07-09, 17:26   #19
Μαχητής

Aldicron
των Soul Society Squads

EN-Nordrassil (PvE)
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Sinamorata Εμφάνιση μηνυμάτων
Το Harry Potter πιστευω οτι αλλου ειχε προβλημα. Ξεκινησαν την πρωτη ταινια, δειχνοντας κατι τελειως παιδικο, και στην πορεια το σκοτεινιαζαν.
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Sinamorata Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατα συνεπεια, ενας λογος για τον οποιο κοβανε στις επομενες ταινιες σε σχεση με τα βιβλια, μπορει να ήταν και αυτος. Λογοκρισια λογω εκκλησιας (ημαρτον).
Μπα όχι. Ο λόγος που η πρώτη ταινία καθώς και το πρώτο βιβλίο απευθύνονταν στην τρυφερή ηλικία είναι επειδή αυτός ήταν ο πρωταρχικός σκοπός. Με αυτό το σκεπτικό γράφτηκε το πρώτο βιβλίο ώστε να το διαβάζουν κυρίως τα παιδιά. Όμως, όσο για το ότι οι επόμενες ταινίες φάνηκαν τόσο επιθετικές, σκοτεινές και με κύριο χαρακτηριστικό τον θάνατο, είναι επίσης λόγο των βιβλίων. Έτσι γράφτηκαν. Ειλικρινά δεν πιστεύω πως έχει σχέση η εκκλησία. Άλλωστε ποιος δεν θυμάται το σάλο που είχε δημιουργηθεί πάλη από την εκκλησία για το Diablo. Λέγανε οτι είναι σατανιστικό ενώ στην ουσία, τον Διάβολο πας να εξοντώσεις όχι να γίνεις ένα με αυτόν.
Εμ πάση περίπτωση όμως. Ξεφύγαμε από το θέμα. Πράγματι το Warcraft θα έπρεπε να το δώσουν σε κάποιον ο οποίος είναι γνώστης της "μυθολογικής fairytail" τύπου ιστορείας (βλέπε peter jackson), και όχι σε κάποιον ο οποίος ασχολήθηκε με καθαρά sci-fi ιστορίες (βλέπε spiderman, hulk, matrix etc.). Βέβαια το σωστό είναι να του δώσουμε την ευκαιρία να αποδείξει αν μπορεί ηή δεν μπορεί να το κάνει. Οπότε αναμένουμε και βλέπουμε.
Νέα Μηνύματα 24-07-09, 19:57   #20
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη Lionshord13

Lionshord13

Lionshord13 is on a distinguished road
Προεπιλογή

ελπίζω η ταινία να καταφέρει να μας καθηλώσει οπως και τα παιχνίδια.Η Blizzard τα εχει καταφέρει μια χαρά εώς τώρα να κρατήσει τα εκτομμύριθα των παιχτών για ακομα μια φορά στον υπολογιστή μας που πιστεύω πωβς θα τα καταφέρει μια χαρά και στην μεγάλη οθόνη...Η ταινία ειναι κατι που περιμένω πως καιθ πως και πιστεύω πβς θα σπάσει ταμεία σε όλο τον κόσμο
Ο χρήστης Lionshord13 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:22.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25