Κλάσεις Συζητήσεις γύρω από συγκεκριμένα class. Χρησιμοποιείτε τα προθέματα

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > World of Warcraft > Κλάσεις

Χρήσιμα Sites
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 08-10-08, 15:44   #1
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη Panaxios

Panaxios
των Nightshift

EN-Karazhan (PvP)
Περιοχή: Καλλιθέα-Αθήνα
Panaxios is on a distinguished road
Προεπιλογή Χρήσιμα Sites

Τελευταία επεξεργασία από Dead_LAN : 09-10-08 στις 12:48 Αιτία: Συγχώνευση θεμάτων
Ο χρήστης Panaxios δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 17-12-08, 14:03   #2
Νέο μέλος

LYCON

EN-Vashj (PvP)
LYCON is on a distinguished road
Προεπιλογή

θα ήθελα κάποιος έμπειρος Warlock να μου προτείνει 1 ή 2 builds ( δεδομένου ότι ξεκινάω warlock και είμαι άσχετος με το θέμα) θέλω για leveling, και επίσης ποια stats να κοιτάζω ιδιαιτερα int , agil , stam ... etc? Απο proffesion σκέπτομαι να πάρω herbalism και skinning (για χρήματα μόνο) θα ήθελα ακουσω μερικές συμβουλές ή την γνώμη σας πάνω σε αυτά που ανέφερα. Ευχαριστω.
Ο χρήστης LYCON δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 21-01-09, 10:57   #3
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη anjouri

anjouri
των Old School PvP

EN-Neptulon (PvP)
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
anjouri is on a distinguished road
Προεπιλογή

The Warlock Wiki home
To προσωπικό wiki των locks.

WoW Warlock DPS Spreadsheet
Ένα πρόγραμμα για να κάνει calculate το dps.

Τελευταία επεξεργασία από anjouri : 21-01-09 στις 11:01
Ο χρήστης anjouri δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 21-06-09, 11:52   #4
Νέο μέλος

Kazad

EN-Frostwhisper (PvP)
Mydia is on a distinguished road
Προεπιλογή

θα ηθελα επισης να προτείνω και το drakedog.net
Αφιερωμενο εξ ολοκληρου σε Destro lock pvp ^^ Απο εναν απο τους καλυτερους του είδους^^ Δειτε και τα video του
Συντομα θα βγαλει και για το WotLK ^^
Ο χρήστης Mydia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 03-11-09, 16:03   #5
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη ellesime

ellesime
των Xaiborns

EN-Genjuros (PvP)
Εικόνες: 1
ellesime is on a distinguished road
Προεπιλογή

Warlock Destruction PvE Guide for 3.2.2
Ο χρήστης ellesime δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 16-02-10, 00:08   #6
Νέο μέλος

TeddyUchiha is on a distinguished road
Προεπιλογή

Γεια σας!
Είμαι νέος στο φόρουμ σας και σχετικά... noob στο WoW! Έπαιζα σε έναν x1 free server και δοκίμασα πολλούς εκτός από hunter και warlock και σύντομα θα αρχίσω Official με έναν φίλο μου. Επειδή ο φίλος μου θα φτιάξει hunter, θα τείνω στον warlock που δεν ξέρω και πολλά.
Είδα τα links αλλά δεν με βοήθησαν ιδιαίτερα μιας και είμαι αρχάριος στα αγγλικά :( Σκέφτομαι για τα talents αλλά και αν μπορεί ο warlock να κάνει solo exp μέχρι υψηλό level. Σίγουρα Affl δεν θέλω γιατί δεν μου αρέσει αυτό (poison, slow και λοιπά) οπότε είμαι ανάμεσα στον demonology και destruction. Θέλω να έχει καλά pet αλλά και καλά spells/transform(αν γίνεται βέβαια, εκτός από το τελευταίο talent του demonology). Είμαι πολύ διστακτικός εδώ πέρα. Κάποιοι μου πρότειναν να κάνω ανακατωμένα tree talent (0/41/30 π.χ.) αλλά δεν έχω ιδέα καθώς μέχρι τώρα ανέβαζα αποκλειστικά σε ένα talent tree. Θα ήθελα κάποια άποψη, σε τι status να δίνω προτεραιότητα (spirit, stamina, int, etc), και μια φωτό με τα tree (Από το wowcalculator.com) με 71 talents στα talents που χρειάζεται για έναν σχετικά καλό warlock που τείνει στο fast leveling/χωρίς πολλούς ψόφους για αρχή. Είμαι περίεργος όσον αφορά αυτό, αλλά ό,τι char και αν παίξω τον "νιώθω" και παίζω όσο καλύτερα γίνεται (ας πούμε στο DotA δεν υπάρχει character που να μη ξέρω καλές στρατηγικές κτλπ ).
Ευχαριστώ για το χρόνο σας
Ο χρήστης TeddyUchiha δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 18-03-10, 11:39   #7
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη Κίρκη

Kirkn

EN-Aggramar (PvE)
Κίρκη is on a distinguished road
Προεπιλογή Περί leveling...

Έχω κάνει leveling 3 warlocks, έναν σε κάθε σπεκ. Αυτό γιατί είναι η αγαπημένη μου κλάση και έκατσαν οι περιστάσεις και ανέβασα 2 ίδιας κλάσης στο 80 και ο demo θέλει λίγο ακόμα...

Γενικά λέγεται και θα το διαβάσεις πολύ ότι το καλύτερο σπεκ για να leveling είναι αυτό της demonology και ότι με αυτό δεν πεθαίνεις. Εγώ είδα ότι δυσκολεύτικα περισσότερο και πέθαινα συχνότερα. Ίσως γιατί έπαιξα πρώτα με affliction, δεν ξέρω... Καλό το Demo, έχει την πλάκα του με το να έχεις το σούπερ πετ και να γίνεσαι και δαίμονας, αλλά κοντά στο 80 είσαι αδύναμος μπροστά στις άλλες κλάσεις. Γενικά δεν θα ξαναέπαιζα Demo Lock.

Το affliction είναι το pvp σπεκ αλλά εγώ το προτιμώ και για leveling. Τα θετικά του πάρα πολλά. Έχεις δυνατά instant spells, δεν τελειώνει το μάνα και η ζωή ποτέ, δεν ασχολήσαι να κάτσεις να πιεις για να ξαναγεμίσεις. Γενικά μόλις τελείωνα με το ένα τερατάκι, κατευθείαν στο επόμενο και ήξερα ότι τη δική του ζωή θα την κάνω μάνα και ζωή μου. Το αγάπησα αυτό το σπεκ αν και δεν κάνει για raids και heroics. Αν και να πω προς υπεράσπιση του σπεκ, ότι το Seed of Corruption κρατάει τα προσχήματα μέχρι ένα σημείο ακόμη και σε heroics, αλλά για να πιάσεις dps πάνω 3.5Κ θες destruction...

To destruction λοιπόν είναι το σπεκ που βολεύει από ένα σημείο και μετά για να κάνεις πολύ ζημειά. Έχει όμως ένα κάρο άλλα ζητήματα. Πρώτων είναι πολύ δύσκολο για leveling γιατί αρχικά δεν έχεις τα δυνατά μαγικά, τρώει πάρα πολύ μάνα, στην αρχή δεν κάνει και καμία φοβερή ζημειά, είναι αργό (μα πάρα πολύ αργό...) μέχρι να φτάσεις να έχεις αρκετό haste (εγώ μετά τα 600 είδα χαϊρι...) και γενικά είναι φτιαγμένο για να έχεις άλλους να τις τρώνε και κάποιον να σε κάνει heal για το life tap που θα κάνει μόνιμα. Για leveling θα έλεγα να μην το κάνεις, ίσως πάνω από το 60 αλλά και πάλι καλύτερα αν μπορείς dual spec με έναν affliction είναι το καλύτερο. Φυσικά όταν γίνεις 80 και πηγαίνεις σε raids, εκεί το σπεκ αυτό παίρνει τα λεφτά του πίσω. Χωρίς πολύ καλό εξοπλισμό κάνει σταθερά πολύ ζημιά και κοντράρεσαι στα ίσια με άλλες κλάσεις που μπορεί να έχουν καλύτερο εξοπλισμό. Το χαρακτηριστικό που αυξάνει πιο πολύ τη ζημιά που κάνεις είναι το haste σε σχέση με ό,τι άλλο... αυτό λέει πολλά...

Τέλος γενικά για τους Warlocks. Είναι μία κλάση παρεξηγημένη και άγνωστη στον πολύ κόσμο. Ξαφνάζουμε πολύ κόσμο με το Ritual of Summoning ας πούμε και πολλοί healers είτε εκτιμούν είτε δεν ξέρουν κάν τις soulstone μας. Έχει καλά και κακά σαν κλάση, αλλά είναι κατά τη γνώμη μου η πιο ενδιαφέρουσα.

Αυτά για το PvE
Ο χρήστης Κίρκη δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 18-03-10, 12:03   #8
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη Merdlog

Merdlog

EN-The Venture Co. (RP-PvP)
Merdlog is on a distinguished road
Προεπιλογή

Ο πρώτος σοβαρός χαρακτήρας που μεγάλωσα είναι ο warlock με τον οποίο έπαιζα στ όλο το κλασσικό Γου-Ο-Ου(WoW) και στην συνέχεια στο ΤιΜπιΣι(TBC) αλλά και στο Γου-O-Τ-Λ-K(WTLK).

O warlock είναι από τα class που θέλει να το μάθεις καλά αφού έχει πάρα πολλά spell, buff και de-buffs. Αυτό που έχω δεί τόσα χρόνια είναι οτι κάθε τόσο αλλάζει το με τι σειρά θα κάνεις spell και ποιά..

Για μένα το lvling ανήκει δικαιωματικά στον demonology αυτό γιατί έχεις έναν δαίμονα μπροστά να τρώει το ξύλο όσο εσύ θα πετάς spells και μπορεί να κάνει τανκ σε αρκετούς, δεδομένου του δαίμονα. κυρίως θα παίζεις με Void μέχρις ωτου να καταφέρεις να έχεις τον felguard έξω.. Θα πρέπει να έχεις φαγητό και μαζί σου.. (μόνο για health καθώς με το life tap δεν χρειάζεται drink για mana)

Το affliction είναι ωραίο για lvl ing αλλά πολύ δύσκολο.. και επειδή πλέον θα έχεις αρκετά mob λόγω του ότι δεν κάνουν level πολοί πλέον μπορεί να βρεθείς μέσα σε 5 mob να σε χτυπάνε.. Δηλαδη επιβιωσημότητα "0".

Οπότε η δική μου συμβουλη είναι demonoly χωρις το transform και στο destruction μεχρι το shadowburn και to Ruin..
Και με πολύ απλή σειρά spell (immolate, corruption, Curse of agony, Shadowbolt x όσο πάει μέχρι να τελειώσουν τα dot τα κάνεις refresh. Στο 20% πετάς και ένα shadowburn κάνεις και κανά health funnel στο δαίμονα όταν πέφτει η ζωή του και πάνω κάτω έτσι συνεχίζεις)..

Να ξέρεις οι warlock είναι και γαμώ τα παιδια
Ο χρήστης Merdlog δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 18-03-10, 12:06   #9
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη Merdlog

Merdlog

EN-The Venture Co. (RP-PvP)
Merdlog is on a distinguished road
Προεπιλογή

Α θα συμφωνήσω με την Κίρκη οτι to Destruction είναι δυνατό για όταν φτάσεις 80 αλλά και το affliction σε boss fights κάνει πολύ ζημιά..

Σε τελική ανάλυση εσύ θα δείς ποιο spec σου ταιριάζει περισσότερο στο game pla.. Εγώ προσωπικά έχω δεί και τα 3 trees να κάνουν εξίσου ίδια ζημιά στο endgame τι θέμα είναι να το έχεις με τoν warlock όλα τα άλλα έρχονται..
Ο χρήστης Merdlog δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 11-06-10, 16:30   #10
Ήρωας

Το avatar του χρήστη destone

Epithdeios
των Spectrum

EN-Lightbringer (PvE)
destone is on a distinguished road
Προεπιλογή

Χρειαζομαι εναν dps calcultor για warlock..αμα βρει καποιος ας απαντησει

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:36.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25