Γενικά νέα Νέα για το World of Warcraft, The Burning Crusade και Wrath of the Lich King.

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > Ειδήσεις > Γενικά νέα

Raiding: Normal modes cleared!
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 16-12-10, 16:34   #11
Συντονιστής

Το avatar του χρήστη Ragnadriel

Ragnadriel
των Real Life

Περιοχή: Κάπου στην Ευρώπη.
Εικόνες: 471
Ragnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really nice
Προεπιλογή

Manaflask - by Ensidia and For the Horde - noXm's blog - Hardmoderace Update 4

Χωρίσανε σε 2 10man για περισσότερα world first.

Καλό,υγιές,και ανταγωνιστικό raiding scene σου λέει μετά.

Mission accomplished:
Ο χρήστης Ragnadriel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 16-12-10, 17:36   #12
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Nikelia

Nikelia
των Aether

EN-Kazzak (PvP)
Περιοχή: Βαρκιζα / Αθηνα
Nikelia is on a distinguished road
Προεπιλογή

Ειναι καθαρα επιλογη για το πως επιλεγει ο καθενας να κανει το κομματι του. Δεν απαγορευουν σε κανενα Guild να γυρισει σε 10 man απλα για να κανει τα World First απλα ειναι επιλογη. Ειναι το ιδιο με καποια bug που υπηρχαν σε καποια Raid και καποια Guild τα εκμεταλευτηκαν προς οφελως τους. Απλως χρησιμοποιεις οτι σου δινεται για να κανεις το κατι παραπανω, και πιστευω οτι αν οι Ensidia με το 10 man προχωρησουν πολυ παραπανω απο τους αλλους, απλα ολοι θα κανουν 10 man για τα Rankings.

Nikelia - 85 Gnome Mage Kazzak EU
Forestman - 85 Night Elf Druid Kazzak EU
Ο χρήστης Nikelia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 16-12-10, 19:40   #13
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Ronniegr

ronniegr

EN-Genjuros (PvP)
Περιοχή: Din javla FITTA!!!
Εικόνες: 1
Ronniegr is on a distinguished road
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Nikelia Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι καθαρα επιλογη για το πως επιλεγει ο καθενας να κανει το κομματι του. Δεν απαγορευουν σε κανενα Guild να γυρισει σε 10 man απλα για να κανει τα World First απλα ειναι επιλογη. Ειναι το ιδιο με καποια bug που υπηρχαν σε καποια Raid και καποια Guild τα εκμεταλευτηκαν προς οφελως τους. Απλως χρησιμοποιεις οτι σου δινεται για να κανεις το κατι παραπανω, και πιστευω οτι αν οι Ensidia με το 10 man προχωρησουν πολυ παραπανω απο τους αλλους, απλα ολοι θα κανουν 10 man για τα Rankings.
Ναι αλλα... ετσι δεν χανει πολυ απλα το νοημα του το 10 men guild? Η blizz ειπε 3εκαθαρα. 10 mens are for people that like them and prefer them. Ενω σε αυτη τη περιπτωση 10 men=progress. Εγω για αλλη μια φορα θα διαφωνησω με την συγκεκριμενη ενεργεια της blizz αλλα δεν αλλαζει κατι, αρα live with it.

(\__/)
(='.'=) " Ἢ τὰν ἢ arctan "
(")_(")

A recent example of our potential - killed Sinestra 25man heroic after 16 wipes in total (first time we ever engaged her was at 15:55 o'clock, 2:42 hours later she was dead). - Group Therapy @ Ravencrest EU -
Ο χρήστης Ronniegr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 16-12-10, 21:08   #14
Ήρωας

Nikelia
των Aether

EN-Kazzak (PvP)
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ronniegr Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αλλα... ετσι δεν χανει πολυ απλα το νοημα του το 10 men guild? Η blizz ειπε 3εκαθαρα. 10 mens are for people that like them and prefer them. Ενω σε αυτη τη περιπτωση 10 men=progress. Εγω για αλλη μια φορα θα διαφωνησω με την συγκεκριμενη ενεργεια της blizz αλλα δεν αλλαζει κατι, αρα live with it.
Εγω συμφωνω μαζι σου, απλως ποιος απαγορευει στα Guild αν θελουν να κανουν Progress με 10 man απλα γιατι τους αρεσει. Κι απο τη στιγμη που τα Achievement / Loots ειναι τα ιδια σε 10 και 25 ειναι καθαρα οτι ειναι πιο γρηγορο. Παντα γινεται κατι τετοιο σε θεμα Progress. Δηλαδη, δεν επαιζε ρολο το οτι οι Horde στο Vanilla ειχαν Bloodlust με τους Shaman και οι Alliance ειχε τα Blessings? Θυμαμαι προσωπικα πολυ Whine για αυτο, και βλεπεις με το TBC Beta και τα 2 Class να υπαρχουν και στα 2 Faction.

Αυτο εγινε και τωρα, απο το απιστευτο Whine για θεματα οπως ''Γιατι αυτοι που παιζουν 25 να εχουν καλυτερο gear και achievements απο εμας που απλα δεν εχουμε τοσο χρονο και ο Realm μας ειναι μικρος για να βρεις 25 ατομα?'' Και ετσι ξεκινησε αυτη η ιστορια, στο να μην υπαρχει διαχωρισμος.

Απο τη μια ναι, ειναι αδικο για καποια Guild που παλευουν ασχημα με 25 ατομα και κανουν τρομερη δουλεια αλλα απο την αλλη καποια Guild που για διαφορους λογους δεν εχουν 25 ατομα αλλα μπορουν να αποδειξουν την αξια τους στο Raiding, γιατι το 10 man δεν ειναι και βολτα στο παρκο, δεν μπαινεις και καθαρισες, εχει ακριβως την ιδια δυσκολια απλα ειναι πολυ πιο ελεγχομενο οσο αναφορα τα ατομα.

Τελος παντων, το ολο σκηνικο γινεται κυριως για εμπορικους λογους, για ατομα που μπορουν να παιξουν πιο ευκολα και γρηγορα με το 10 man και δε θα βαρεθουν, γιατι σιγουρα σε ολους εχει τυχει να μην συμπληρωνεται setup, η κατι τετοιο και να χανεις μια ολοκληρη μερα με αποτελεσμα ακομα και να κανουν quit το wow λογο ξενερας. Αν ειμαι λαθος διορθωστε με.

Νέα Μηνύματα 16-12-10, 21:26   #15
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Ephialtis

Ephialtís
των Samurai

EN-Twilight's Hammer (PvP)
Περιοχή: Ηράκλειο Αττικής
Ephialtis is on a distinguished road
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Nikelia Εμφάνιση μηνυμάτων

Αυτο εγινε και τωρα, απο το απιστευτο Whine για θεματα οπως ''Γιατι αυτοι που παιζουν 25 να εχουν καλυτερο gear και achievements απο εμας που απλα δεν εχουμε τοσο χρονο και ο Realm μας ειναι μικρος για να βρεις 25 ατομα?'' Και ετσι ξεκινησε αυτη η ιστορια, στο να μην υπαρχει διαχωρισμος.
Διαφωνώ.Κι εγώ λέω "γιατί να μην έχω το τίτλο The Light of Dawn και να τον έχει ο άλλος?" ενώ εγώ κάνω raiding 10 ώρες τη βδομάδα και αυτός 30.
Καλώς ή κακώς από ένα σημείο και μετά για να πετύχεις κάποια πράγματα σε αυτό το παιχνίδι θέλει παραπάνω προσπάθεια και περισσότερη ώρα.Δε γίνεται και να είσαι κάθε μέρα έξω με τους φίλους σου και τη κοπέλα σου,και να δουλεύεις 12ωρο και να λιώνεις στο PC.Ο καθένας διαλέγει και παίρνει ό,τι μπορεί και ό,τι θέλει.

Μόνο και μόνο που top guilds διάλεξαν το 10ρι για 1st kills τα λέει όλα.Τουλάχιστον πρέπει να διαφοροποιηθεί το progress 10ρι με 25ρι και ας μείνει το gear όπως είναι.
Ο χρήστης Ephialtis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 16-12-10, 22:47   #16
Ήρωας

Nikelia
των Aether

EN-Kazzak (PvP)
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ephialtis Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαφωνώ.Κι εγώ λέω "γιατί να μην έχω το τίτλο The Light of Dawn και να τον έχει ο άλλος?" ενώ εγώ κάνω raiding 10 ώρες τη βδομάδα και αυτός 30.
Καλώς ή κακώς από ένα σημείο και μετά για να πετύχεις κάποια πράγματα σε αυτό το παιχνίδι θέλει παραπάνω προσπάθεια και περισσότερη ώρα.Δε γίνεται και να είσαι κάθε μέρα έξω με τους φίλους σου και τη κοπέλα σου,και να δουλεύεις 12ωρο και να λιώνεις στο PC.Ο καθένας διαλέγει και παίρνει ό,τι μπορεί και ό,τι θέλει.

Μόνο και μόνο που top guilds διάλεξαν το 10ρι για 1st kills τα λέει όλα.Τουλάχιστον πρέπει να διαφοροποιηθεί το progress 10ρι με 25ρι και ας μείνει το gear όπως είναι.
Εγω δεν συμφωνω με το πως εχει γινει το παιχνιδι. Παιζω απο Vanilla, και ξερω. Απλως το θεμα ειναι οτι εμεις το βλεπουμε σαν προκληση, η Blizzard σαν $$$. Οποτε, αυτο που θελω να πω ειναι οτι απλα προσαρμοζεσαι για να παιξεις

Νέα Μηνύματα 17-12-10, 00:33   #17
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Yiatsek

Yiatsek
των Almost Famous

EN-Ragnaros (PvP)
Περιοχή: Dubai
Yiatsek is on a distinguished road
Προεπιλογή

Θα απαντήσω και εγώ λέγοντας πως περιμένω σαν μαλάκας τους 10 να κάνουν clear και να αρχίσουμε 25άρι. Δλδ εγώ που έχω προσφέρει τόσες ώρες (και ο καθένας φυσικά στη θέση μου) θα περιμένω 10 που για α,β λόγο είναι μέσα και απαρτίζουν το πρώτο γκρουπάκι και θα περιμένω να κάνω μονάχα 5άρια κι εκεί πάλι περιμένω 30 λεπτά σαν dps. ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ.
Βέβαια θα μου πεις και στους paragon 10 τα ρίχνουν και οι άλλοι περιμένουν , αν και δεν είναι έτσι ακριβώς γιατί και εκεί έχουν δεύτερα και τριτα γκρουπάκια ή και αλτσ ακόμα.

Τέσπα τελικά μακάρι να είμουν healer-tank τουλάχιστον θα απολάμβανα 5άρια.

Τώρα με τα 10άρια αν οι περισσότεροι εστιάσουν σε αυτά και δεν πάνε σε 25άρια θα κλάψουνε μανούλες.
Δλδ να το πω κι διαφορετικά , χτες κάθισα και ξόδεψα 7κ gold και πόσες ώρες να αγοράζω cloths για να ανεβάσω το tailor, να το τερματίσω για να φορέσω τι ? Belt-leggs 359. Για να είμαι έτοιμος σε τυχόν 25άρι. Και αναρωτιέμαι εγώ τώρα. Άμα στραβώσει το run και αλλάζουν στάση οι ιθύνοντες και κινηθούν πάλι σε 10άρια τι να τα κάνω τα αντικείμενα? Να τα βάλω στο κόλο μ ?
Ο χρήστης Yiatsek δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 17-12-10, 12:07   #18
Συντονιστής

Το avatar του χρήστη Ragnadriel

Ragnadriel
των Real Life

Περιοχή: Κάπου στην Ευρώπη.
Εικόνες: 471
Ragnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really nice
Προεπιλογή

Faceroll δεν είναι το 10man, αλλά και μόνο που στον ίδιο χώρο έχεις να τοποθετήσεις μόνο 10 άτομα, αυτόματα η ζωή σου γίνεται πιο εύκολη.

Εκεί που θελημένα τα έχει κάνει θάλασσα η blizzard είναι ότι έχει απενεργοποιήσει και τα statistics counters στα Cataclysm raids. Από εκεί και μόνο φαίνεται το εσκεμμένο της υπόθεσης. Αν τα είχε αφήσει ενεργοποιημένα, θα βλέπαμε ποιός σκότωσε τι σε τι mode, και θα ήταν όλοι χαρούμενοι με τα rankings. Θέλει να κάνει τα raids ακριβώς τα ίδια και να μην επιτρέπει διαχωρισμό... θα δούμε πως θα εξελιχθεί.

Kαι εκτιμώ ότι μπορείς να δεις το fight σε περίπου ίδια δυσκολία και σε 10man. Π.χ τρίτη βράδυ πήγαμε Al'akir 25man, ήταν bugged όσο δεν πάει (έκανε abilities... heroic mode στο normal) και αφού στις 1 σταματήσαμε, κάναμε ένα 10 man και μετά και από hotfix που έφτιαξε τα abilities του, τον ρίξαμε κατά τις 3μιση (ΘΕΛΩ ΥΠΝΟΟΟΟΟ) και ναι μου άρεσε πολύ που συνεχίσαμε το raid εκεί που διαφορετικά θα σταματάγαμε τελείως.

Αλλά όσον αφορά τα rankings (μην μου πείτε τώρα ότι όλοι πληρώνουνε τα ίδια 12 ευρώ τον μήνα, οπότε έχουν δικαίωμα να φτάνουν ψηλά στα rankings) θα πρέπει να βοηθήσουν να γίνει διαχωρισμός.

Υ.Γ: @Nikelia: Το bloodlust είναι level 70 spell!

Υ.Γ2: Σε guilds σαν τους Paragon/Ensidia πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να κάτσεις στον πάγκο αν και όσο απαιτείται, καθώς το μόνο που μετράει είναι το ranking του guild.

Mission accomplished:

Τελευταία επεξεργασία από Ragnadriel : 17-12-10 στις 12:20
Ο χρήστης Ragnadriel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:36.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25