Δημοσκοπήσεις Ψηφοφορίες για διάφορα ζητήματα.

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > Ειδήσεις > Δημοσκοπήσεις

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Πως θα παίξετε τις πρώτες μέρες?
Έχω πάρει άδεια, εφόδια, αποχαιρέτησα συγγενείς.Στόχος:Realm firsts 85->5mans->raids.Ύπνος το 2011. 32 21,33%
Θα παίξω απ'τα μεσάνυχτα στο χαλαρό, λίγο εξερεύνηση, ε μετά κανέναν alt... και χαλαρααά! 14 9,33%
Αντί να πάω για leveling, πάω για Realm First 525 Fishing skill. Suckers! 2 1,33%
Leveling βραδιάτικα!?! Το πρωί με καφεδάκι και θα παίξουμε σαν άνθρωποι. 22 14,67%
Questing/Instancing... απόλαυση!Τσούκου τσούκου 85! (Για όσους διαβάζουν τα quest descriptions) 44 29,33%
Θα το ρίξω στο ganking στις πρώτες ζώνες. ( Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΤΕΡΟΣ! ) 3 2,00%
Θα κάνω worgen/goblin και θα παίξω σερί μέχρι το 85! Όσο αντέξω δηλαδή... 3 2,00%
Θα έκανα ότι λέει και η επιλογή 1... αλλά δεν μου δίνουν άδεια :( 19 12,67%
Chill... smell tha flowers, mon! (μόνο για trolls) 5 3,33%
Cataclysm? Που μπορώ να διαβάσω για αυτό? 6 4,00%
Ψήφισαν: 150. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Έρχεται το Cataclysm... ποιά είναι τα σχέδια σας ?
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 13-12-10, 11:11   #21
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Kiwer

Kiwer
των Usual Suspects

EN-The Maelstrom (PvP)
Περιοχή: Athens, Greece
Kiwer will become famous soon enoughKiwer will become famous soon enough
Προεπιλογή

85αρίσαμε και εδώ πέρα. Πολύ questing ρε γαμώτο. Το τελευταίο level περάστε το αποκλειστικά στο Twilight's. Τα quest εκεί δίνουν 55k (ακόμα και 70k) σε σχέση με άλλες περιοχές (40k).

Οι μέχρι τώρα εντυπώσεις:

Είπαμε να τον κάνουν challenging, αλλά το παραέκαναν.

Ως healer. όση οικονομία και να κάνω, όσο έξυπνα και να healάρω, το mana τελειώνει για πλάκα.

Τα instances δεν συγχωρούν κανένα απολύτως λάθος. Ένας να τραβήξει aggro απο το tank, τον έχει τελειώσει τον healer. Wipes εύκολα και γρήγορα, και tactics παντού ακόμα και στα "ευκολα" instances.

Όσο για το leveling. Είμαι περίεργος να δω κάποιον να questάρει με πρασινάκια. Τα mob βαράνε πολύ, και έχουν και πολύ ζωή. Full epic 277 ντυμένος με healing abilities και υπήρξαν πολλές στιγμές που τα βρήκα ζόρικα.

Βγάλαμε χθες το 1ο boss στο νέο VoA. 4-5 tries χρτειάστηκαν, όχι τίποτα ιδιαίτερο. Το ξαναλέω, το πρόβλημα είναι στο mana. Χωρίς αυτό, όλα τα ήταν πολύ εύκολα. Μετά είπαμε να πάμε στο 1ο raid (Twilight περιοχή) έπεφτε το wipe του αιώνα, με max fight 30sec...

Άντε να δούμε. Μου φαίνεται οτι πρώτα πρέπει να λιώσουμε στα normals. Μετά στα heroics και μόλις πάρουμε τα πάντα, τότε να πάμε σε raids. Σας θυμίζει κάτι (για τους παλιους); :Ρ
  • NE Warrior 85 (Fury/Protection)
  • Gnome Mage 85 (Arcane/Frost)
  • Human Warlcok 85(Demonology/Destruction)
  • Dranei Shaman 70 (Resto/Elemental)
Ο χρήστης Kiwer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 13-12-10, 12:40   #22
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Yiatsek

Yiatsek
των Almost Famous

EN-Ragnaros (PvP)
Περιοχή: Dubai
Yiatsek is on a distinguished road
Προεπιλογή

Παράθεση:
Όσο για το leveling. Είμαι περίεργος να δω κάποιον να questάρει με πρασινάκια. Τα mob βαράνε πολύ, και έχουν και πολύ ζωή. Full epic 277 ντυμένος με healing abilities και υπήρξαν πολλές στιγμές που τα βρήκα ζόρικα.
έχω dk με αντικείμενα τα αρχικά σε μερικά slots να φανταστείς και leather να του βάλλω έχουν περισσότερο stamina από αυτά που έχει .. τα πράσινα για αυτόν είναι epic .. έχω αρκετή δυσκολία στα 2 mobs αλλά στο ένα δεν υπάρχει πρόβλημα.. ήδη πλησιάζει να γίνει 81 , ευελπιστώ σύντομα να γίνει 82 να τον αράξω deepholm να μαζεύει ores.

Και για του λόγου το αληθές : http://eu.battle.net/wow/en/characte...nlegend/simple

να φανταστείς ξεκίνησα με 12-13κ health!

Τελευταία επεξεργασία από Yiatsek : 13-12-10 στις 12:43
Ο χρήστης Yiatsek δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 15-12-10, 05:53   #23
Νέο μέλος

Fairwish
των Lost CreW

EN-Lightning's Blade (PvP)
pisoplatos is on a distinguished road
Προεπιλογή

Το καταχαρηκα! Δεν πατησα σχολη ολη τη βδομαδα, ε δεν ειχα ιδεα πως θα ηταν το lvling αλλα εκανα 3 μερες για 85 μια χαρα ηταν! Πιτσες delivery αφθονη κοκα κολα και δοστου καψιμο. Ε μετα farming instances!
Ο χρήστης pisoplatos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 15-12-10, 11:47   #24
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Yiatsek

Yiatsek
των Almost Famous

EN-Ragnaros (PvP)
Περιοχή: Dubai
Yiatsek is on a distinguished road
Προεπιλογή

ένα μικρό update σε όσα είπα παραπάνω. O dk έγινε 82 μισό είναι ήδη deepholm και έχω ξεσκιστεί στο τάληρο. Όσοι έχουν απορία πως γίνεται με πράσινα να lvlάρει κάποιος να πως πως είναι γελείο τελικά.
Ο χρήστης Yiatsek δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 15-12-10, 23:29   #25
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Kiwer

Kiwer
των Usual Suspects

EN-The Maelstrom (PvP)
Περιοχή: Athens, Greece
Kiwer will become famous soon enoughKiwer will become famous soon enough
Προεπιλογή

Μπορεί να είναι και θέμα class. Δοκίμασα όλους τους alt μου, κα ο warrior που είχε το χαμηλότερο gearscore, απλά είναι απολαυστικός στο leveling. Δεν πέφτει η ζωή του με τίποτα και δεν σταματά να dpsάρει ποτέ.

Απο την άλλη, ο priest μου έχει βγάλει την ψυχή. Και ιδίως όταν έχω instant respawns, μου σπάνε τα νεύρα.

Mage & Lock, ανεβαίνουν ωραία κι άνετα.

Αλλά ξαναλέω, μέχρι στιγμής με τον warrior πραγματικά το απολαμβάνω, πράγμα που δεν το περίμενα.
  • NE Warrior 85 (Fury/Protection)
  • Gnome Mage 85 (Arcane/Frost)
  • Human Warlcok 85(Demonology/Destruction)
  • Dranei Shaman 70 (Resto/Elemental)
Ο χρήστης Kiwer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 16-12-10, 04:27   #26
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Ephialtis

Ephialtís
των Samurai

EN-Twilight's Hammer (PvP)
Περιοχή: Ηράκλειο Αττικής
Ephialtis is on a distinguished road
Προεπιλογή

Απαντάω λίγο καθυστερημένα,αλλά θέλω να το μοιραστώ μαζί σας.Μπορεί να είναι λίγο offtopic,αλλά αξίζει να διαβάσει κάποιος την ιστορία μου πιστεύοντας ακόμα περισσότερο πως όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια,ο Θεός γελάει......

Είχα προπαραγγείλει το παιχνίδι και θα μου ερχόταν Δευτέρα πρωί,όπως και μου ήρθε.Ίσως είναι το μόνο κομμάτι της ιστορίας μου που όλα πήγαν καλά.

Έχοντας προβλήματα με τον προηγούμενο Internet Provider μου,αποφάσισα να αλλάξω.Έκανα την αίτηση 26 Νοεμβρίου,ελπίζοντας πως στις 6 ή 7 του μήνα να είμαι έτοιμος για το Expansion.To router ήρθε και αυτό στην ώρα του(από τις 2 Δεκεμβρίου) και το είχα έτοιμο περιμένοντας να σταματίσει να αναβοσβήνει το λαμπάκι του ADSL και να παραμείνει αναμένο,δείχνοντας μου πως έχω Internet.

Οι μέρες περνούσαν.Φτάνει Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου και έχω ήδη το παιχνίδι στα χέρια μου,αλλά μη μπορώντας να κάνω τίποτα.Τρώω τη πρώτη ξενέρα.Δεν ήθελα Realm First ή κάτι αντίστοιχο.Απλά ήθελα να μπω την ώρα που γινόταν χαμός,τόσος χαμός ωστέ να με πετάει από τον server.......θα το χαιρόμουν τόσο πολύ.Ούτε άδειες από δουλειά,ούτε κοπάνα από τη σχολή ούτε τπτ δεν είχα σχεδιάσει,μόνο αυτό.

Περναέι ήδη η βδομάδα και ξενερώνω περισσότερο.Μετράω τις μέρες και πλέον το έχω πάρει απόφαση πως θα καθυστερήσει η σύνδεση να έρθει.Είχα αποφασίσει να πάρω τηλέφωνο για παράπονα ακριβώς τη τελευταία μέρα που έλεγαν πως έχουν προθεσμία να ενεργοποιήσουν τη σύνδεση.ΔηλαDή σήμερα(χθες Τετάρτη) το απόγευμα.

Το παλικάρι μου λέει πως έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεση και καταλήγουμε πως ή έχω βάλει λάθος καλώδια(χλωμό τελειώς) ή έχει πρόβλημα το φιλτράκι.Τέσπα με έψησε να το ψάξω εξωνυχιστικά το θέμα.Έβαζα,έβγαζα καλώδια,φιλτράκια,πηγαινοέ φερνα τηλέφωνα από το σαλόνι στο δωμάτιο και από το δωμάτιο στο σαλόνι.Τελικά διαπίστωσα πως το τηλέφωνο λειτουργούσε μόνο στο σαλόνι και όχι στο δωμάτιο!!!!!!!!Κρύος ιδρώτας με έλουσε.Έβαλα το router στο σαλόνι και,καλά μανέψατε,έδειχνε πως είχα internet.Δεν ήξερα αν έπρεπε να γελάσω ή να κλάψω.

Επειτα ξεβίδωσα τη πρίζα του δωματίου για το τηλέφωνο,και ένα μικρό καλωδιάκι μέσα στα 3-4 που υπάρχουν δεν ήταν στη θέση του.Άλλη μάχη από κει.Πέρασε κανένα μισάωρο μέχρι να βρω που έπρεπε να μπει,αλλά τελικά το βρήκα.

Η μεγάλη Οδύσσεια μου είχε τελειώσει ή μάλλον έτσι νόμιζα,είχα επιτέλους internet και το Cataclysm γινόταν ήδη install!!!!Πάω να μπω και μου είχε τελειώσει το game time.Πάω να βάλω μέσω της πιστωτικής,αλλά δεν το δεχόταν.Μόλις μου ήρθε φλασιά......Έπρεπε να βάλω λεφτά στη κάρτα και το είχα ξεχάσει.Κοιτάω την ώρα 10.30,οπότε το μόνο που μου απέμεινε είναι να περιμένω μέχρι το πρωί για να αγοράσω gamecard.Τέλος πάντων,16 μέρες χωρίς Internet και 24 χωρίς WoW ήταν αρκετές,δε μαμιέται,σε άλλη μια θα κολλήσουμε?

Συγνώμη αν κούρασα,αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.Να διαβάσετε την ιστορία μου και να πείτε "αυτό ούτε στον εχθρό μου".Να σας κάνει να ψάχνεστε πολύ για να λύσετε κάποιο πρόβλημα σας,ψάχνοντας κάθε επιλογή όσο και απίθανη να ακούγεται.
Τα λέμε.

Τελευταία επεξεργασία από Ephialtis : 16-12-10 στις 04:29
Ο χρήστης Ephialtis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 16-12-10, 06:56   #27
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Nikelia

Nikelia
των Aether

EN-Kazzak (PvP)
Περιοχή: Βαρκιζα / Αθηνα
Nikelia is on a distinguished road
Προεπιλογή

Φιλε, πραγματικα, τι να πω? Απιστευτο L O L!

Ξεπερναει ακομα και το ''Ουτε στον εχθρο μου''. Τελος καλο ολα καλα παντως.

ΥΓ: Σκεφτηκες να το γραψεις σε βιβλιο? '' WoW Cataclysm : Μια σειρα απο ατυχη γεγονοτα''

Nikelia - 85 Gnome Mage Kazzak EU
Forestman - 85 Night Elf Druid Kazzak EU
Ο χρήστης Nikelia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 16-12-10, 09:55   #28
Μαχητής

Το avatar του χρήστη kerabnos

kerabnos
των Devotion

EN-Bronze Dragonflight (PvE)
Περιοχή: Arta
kerabnos is on a distinguished road
Προεπιλογή

Πρώτα ο Αλλάχ … αύριο θα λογγαρο μετά από ένα χρόνο απουσία .
Δουλεία & σχολή να δούμε πόσο χρόνο θα έχω για κάψιμο .Από ότι σας βλέπω θα μου πάρει καμία εβδομάδα περίπου για 85 με τον παπά μου .Άσχετο αλλά μια και το είδα εδώ
Έχω ακούσει για την κάρτα της τράπεζας Κύπρου που βάζεις λεφτά και είναι σαν πιστωτική .
Λογικά θα μπορείς να βάζεις μήνα στο παιχνίδι και ήθελα να ρωτήσω . Εάν ισχύει αυτό με την κάρτα Κύπρου και τη διαδικασία αν ξέρει κανίς .
Μάλλον με κόβω να γυρίζω σε Disc τον priest μου αφού βλέπω ότι παίζει manna
omm
Νέα Μηνύματα 16-12-10, 13:47   #29
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Gladiator

Karthus
των Echo Wave

EN-Twisting Nether (PvP)
Περιοχή: Καλλιθέα,Αττική
Εικόνες: 1
Gladiator is on a distinguished road
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kerabnos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρώτα ο Αλλάχ … αύριο θα λογγαρο μετά από ένα χρόνο απουσία .
Δουλεία & σχολή να δούμε πόσο χρόνο θα έχω για κάψιμο .Από ότι σας βλέπω θα μου πάρει καμία εβδομάδα περίπου για 85 με τον παπά μου .Άσχετο αλλά μια και το είδα εδώ
Έχω ακούσει για την κάρτα της τράπεζας Κύπρου που βάζεις λεφτά και είναι σαν πιστωτική .
Λογικά θα μπορείς να βάζεις μήνα στο παιχνίδι και ήθελα να ρωτήσω . Εάν ισχύει αυτό με την κάρτα Κύπρου και τη διαδικασία αν ξέρει κανίς .
Μάλλον με κόβω να γυρίζω σε Disc τον priest μου αφού βλέπω ότι παίζει manna
omm
Υπάρχει αντίστοιχο θέμα για αυτό που λες,όποιες απορίες εκεί.

prepaid cards
Νέα Μηνύματα 16-12-10, 13:52   #30
Μαχητής

Το avatar του χρήστη kerabnos

kerabnos
των Devotion

EN-Bronze Dragonflight (PvE)
Περιοχή: Arta
kerabnos is on a distinguished road
Προεπιλογή

Κοίταξα αλλά δεν το είχα προσέξει ευχαριστώ !!!

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:45.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25