Η Ταβέρνα του Καμένου Γενικές συζητήσεις για το WoW

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > World of Warcraft > Η Ταβέρνα του Καμένου

WotLK Cleared !!!!
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 24-11-08, 20:38   #31
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη Elmok

Elmok
των Alaska Social Club

EN-Stormreaver (PvP)
Elmok is on a distinguished road
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Nanak Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειναι μειονεκτικο το να κανει καποιος pvp..

Εγω προσωπικα το pve το βαρεθηκα, κ με κουρασε
Ατακες Raid leader- Αν δεν ερθετε στην ωρας σας αλλαξτε πλανητη! / ολοι εδω αυριο οτι και να κανετε δεν με νοιαζει!
ασε που θελει πολυ χρονο

PVPftw
De to pa meionektika,kathe allo, egw gi afto to arxha to wow k oso epaiza mono pvp ekana, h blizz g afto to arxise to game gia na to kanei pvp, alliws den exei nohma na yparxoun 2 factions, allo pou de 3eroun ti tous ginetai k de mporesan pote na kataferoun na kanoun complete to : balance pvp achievement.

Nta3ei o kathenas to blepei opws thelei vevea, alloi tous aresei na kanoun raids, emena prosopika me pairnei o ypnos na spamarw frostblts/ fireballs

PvP ftw afto 3anapesto bro, de sygkrinetai na paizeis 1vs3+ k na kataferneis na fas enan 'h k dyo k na fygeis k zwntanos, ti na mou pei to 25man boss pou kathetai "akinhto" tank k spank

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο WoW.GR
Απαγορεύονται τα greeklish, παρακαλούμε να γράφετε στα
ελληνικά και ποτέ όλα ΚΕΦΑΛΑΙΑ
-deMented
Ο χρήστης Elmok δεν είναι συνδεδεμένος  
Νέα Μηνύματα 25-11-08, 03:02   #32
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Silvara

Paok
των Ensidia

EN-Tarren Mill (PvP)
Περιοχή: Thessaloniki
Silvara will become famous soon enoughSilvara will become famous soon enough
Προεπιλογή

1. Πριν αρχισουμε να ποσταρουμε, βλεπουμε τους κανονες του εκαστοτε forum
ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ GREEKLISH

2. Το WOW ειναι PVE-oriented

3. Oταν περασεις το χιλιο nerfarismeno UBRS τοτε θα αποκτησεις γνωμη και αποψη για το τι ειναι ενα raid boss. Ακομα και τα Ιnstances που αυτη τη στιγμη ειναι "ευκολα" το 80% ΔΕΝ ειναι tank and spank

4. Το pvp ειναι θεμα cooldowns. Ωραια αντε τους τρως 1 φορα, μολις σηκωθουν τι θα κανεις? Τιποτα. Ωραιο skill required

Μετα απο druid rank13 characters και 2000αρες+ arena teams κτλπ εχω καταληξει οτι το παιχνιδι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ PVP
Η blizz φυσικα κανει μικροεπεμβασεις/αλλαγες σε αυτο το κομματι, αλλα ειναι απλα εμπορικη κινηση για να προσελκισει τον μεσο αχρηστο παιχτη που εχει αποτυχει σε παιχνιδια με αληθινο pvp

PS:
Ζero Collision ειναι η ικανοτητα να περνας μεσα απο τον αντιπαλο παιχτη(αυλος κτλπ) οπως και η δυνατοτητα τα spells σου να περνανε μεσα απο λοφους/τοιχους κτλπ (βλεπε arcane missiles σε druids πισω απο pillars στις arenas κτλπ)

Τελευταία επεξεργασία από Silvara : 25-11-08 στις 03:06
Ο χρήστης Silvara δεν είναι συνδεδεμένος  
Νέα Μηνύματα 25-11-08, 05:52   #33
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη Manos [Arci]

Lustinus

EN-Draenor (PvE)
Manos [Arci] is on a distinguished road
Προεπιλογή

A μην ξεχνάτε πως σήμερα είναι TwentyFifthNovember. Οι Nihilum&Curse (γνωστοί ως TwentyFifthNovember) άλλαξαν το όνομα τους σε Ensidia. Δεν έχω ιδέα τι σημαίνει... Any ideas?

Όσο για το ότι το clearar, μπορώ να πω ότι από αυτά που ακούω, τα instance ως τώρα είναι ΠΟΛΎ εύκολα. Τι να πω... Εγώ το σταμάτησα (Πάλι xD) και δεν ξέρω.

EDIT: Ορίστε και το site τους http://www.ensidia.com/
Ο χρήστης Manos [Arci] δεν είναι συνδεδεμένος  
Νέα Μηνύματα 25-11-08, 12:39   #34
Νέο μέλος

Tristanian
των LootFTW

EN-Twilight's Hammer (PvP)
Banditgr is on a distinguished road
Προεπιλογή

Χμμ, ο Silvara έχει δίκιο βασικά. Το WoW ήταν εξαρχής PvE based και παρόλο που η Blizzard θέλει να ισορροπήσει το PvP aspect (επειδή εκεί πέφτουν τα φράγκα), δεν πιστεύω ότι κάτι θα αλλάξει θεαματικά. Απόδειξη για του λόγου το αληθές, το γεγονός ότι από την αρχή προσελήφθη ο Kaplan (aka Tigole), o οποίος μέχρι τότε ουδεμία σχέση είχε με game ή content design (και αυτό το έχει πει ο ίδιος, δεν το λέω εγώ), απλούστατα έτυχε να είναι Guild Master του Fires of Heaven (FoH) guild στο EverQuest (ενός από τα μεγαλύτερα και πιο γνωστά PvE guilds) και λαλίστατος/αιχμηρός στα σχόλια και τις απόψεις του.

Από εκεί και πέρα θα ήθελα προσωπικά να τονίσω τα εξής :

Ας σταματήσει επιτέλους αυτή η καραμέλα από τους PvPers ότι το PvE είναι βαρετό, tank and spank ακίνητων bosses κτλ. Όποιος (τόλμησε) να ασχοληθεί με PvE στο TBC pre 2.0 ή καθάρισε Sunwell πριν τα nerfs και τα new talents, γνωρίζει καλύτερα από τον καθένα τι είναι εύκολο, τι είναι δύσκολο, αν χρειάζεται dedication κτλ κτλ. Τώρα το αν είναι βαρετό ή όχι, περί ορέξεως ουδείς λόγος. Εν πάσει περιπτώση όποιος είναι "μάγκας" και "αλανιάρης", ας τα κάνει πρώτα ώστε να έχει άποψη σωστή και ολοκληρωμένη. Από εκεί και πέρα, δεν είναι κανένα μυστικό ότι το PvE γίνεται dumb down στο επίπεδο των (τουλάχιστον) μέτριων παικτών. Καλό και άγιο το BT (το οποίο ήταν ανέκαθεν εύκολο raid), αλλά μόνο το 7-8% των guilds κατάφερε να φάει Illidan, αν πιστέψουμε το WoWjutsu. Ωραίο το Sunwell και επιτυχία κατά τα άλλα, αλλά μόνο το 5% των guilds κατάφερε έστω να ξαπλώσει τον Kalecgos και λιγότερο από το 2% σκότωσε KJ. Μιλάμε για ποσοστά σταγόνες στον ωκεανό. Είναι απόλυτα λογικό η Blizzard να ψάχνει τρόπους να ανεβάσει αυτά τα ποσοστά και ο ποιο γρήγορος τρόπος είναι σαφέστατα να κάνει τα raids (και το loot) ακόμα περισσότερο ποιο ελκυστικά και accessible. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο διαμαρτύρεται ο Kungen και η παρέα του ή τι νομίζει ότι θα πετύχει με ένα κάρο...βλακείες, μάλλον για epeen το πάει ;p. Άλλο Sunwell δεν παίζει να δούμε ούτε ΚΑΝ στο 3.1.

Σε ότι αφορά το PvP θα πρέπει επίσης να αποφεύγονται υπεραπλουστεύσεις. Χαίρω πολύ, κάθε class μπορεί να σκοτώσει ένα άλλο κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες και με όλα τα cds up. Δεν είναι εκεί το θέμα ή το πρόβλημα. Το WoW σκόπευε πάντα σε ένα circular PvP group balance του τύπου rock/paper/scissors (τώρα αν το πετυχαίνει απόλυτα ή όχι το αφήνω στην κρίση του καθενός) και ναι με zero collision detection διότι έτσι είναι το engine του για πολλούς και διάφορους λόγους. Αυτό σε άλλους αρέσει, σε άλλους πάλι όχι, τι να κάνουμε that's life. Από εκεί και πέρα σαφέστατα χρειάζονται και γνώσεις για κάθε "αντίπαλο" class και τουλάχιστον τα βασικά abilities του και τρόπους να τα κάνεις counter, σαφέστατα και χρειάζεται ένα setup (σταθερό κατά προτίμηση) της προκοπής και στην τελική ανάλυση χρειάζεται εμπειρία και άφθονος χρόνος (και λίγο τύχη ). Καλύτερα games στο PvP aspect σίγουρα υπάρχουν (έχω ακούσει καλά λόγια για το WAR αν και ΔΕΝ έχω άποψη μιας και δεν το έχω δει), όπως υπάρχουν και πολλά χειρότερα.
Ο χρήστης Banditgr δεν είναι συνδεδεμένος  
Νέα Μηνύματα 25-11-08, 15:30   #35
Νέο μέλος

Foberon

EN-Lightbringer (PvE)
Santazy is on a distinguished road
Προεπιλογή

Σας βλεπω ολους να μιλατε για το παιχνιδι και να μαλωνετε θαρεις και προκειτε για δουλεια. Τι σημασια εχει αν επεσαν γρηγορα τα boss η αν επεσαν δυσκολα η αν τελειωσαν το game σε 2 μερες οι 3. Αυτο που παρατηρω ειναι οτι τελικα ολοι βαδιζετε σε μια πολυ λεπτη γραμμη που εχει διμιουργισει το wow αν το παιχνιδι ειναι παιχνιδι η κατι παραπανω. μιλατε για αχρηστους η χρησιμους η μετριουσ παιχτεσ με πιο κριτιριο το μονο κριτιριο που υπαρχει εχει να κανει με το ατομο που παιζεισ αν σε κουραζει η σε εκνευριζει γιατι δεν πατα στα δεδομενα που εμαθες επειδη εχεις να κανεις με αλλα ατομα. Τεσπα απολαυστε το game οσο παραμενει παιχνιδι γιατι δεν μας βλεπω καλα το συστημα των online games ανεβαινει αποτομα και ειναι ανησηχιτικο.Ηρεμια ολοι θελοθμε να ξεφυγουμε απ την πραγματικοτιτα οχι ομως να ομως να ξαναγυριζοθμε εκει ακομα και οταν παιζουμε ετσι δεν ξεφευγουμε απο πουθενα!
Ο χρήστης Santazy δεν είναι συνδεδεμένος  
Νέα Μηνύματα 25-11-08, 18:10   #36
Ήρωας

Paok
των Ensidia

EN-Tarren Mill (PvP)
Προεπιλογή

Game - ξεgame μπορεις να μαθεις κατι που θα σε βοηθησει στη ζωη σου

Οπως το οτι οι γνωμες ειναι σαν τις κωλοτρυπιδες, ολοι εχουν απο μια.
Αλλωστε το πιο ευκολο πραγμα ειναι να μιλας για κατι που στην ουσια δεν εχεις ιδεα τι ειναι, και να εχεις το θρασος να εχεις και αποψη.

Μπορεις ακομα να μαθεις να υποστηριζεις τις αποψεις σου με επιχειρηματα για μην βρεθεις να σχολιαζεσαι απο ηλιθιους σαν κι εμενα
Νέα Μηνύματα 25-11-08, 18:24   #37
Νέο μέλος

Foberon

EN-Lightbringer (PvE)
Santazy is on a distinguished road
Προεπιλογή

Ελα κοπελιτσα μου χαρωσε δεν σε τιμαει και ιδαιτερα να το παιζεις ιστορια για ενα game μια χαρα εχω ασχοληθει με το παιχνιδι και αλλα ποσα games ειτε σε κονσολες ειτε σε pc. Κανε μου την χαρη σε παρακαλω πολυ που θα μιλησεις και για γνωμες
Ο χρήστης Santazy δεν είναι συνδεδεμένος  
Νέα Μηνύματα 25-11-08, 21:06   #38
Ήρωας

Paok
των Ensidia

EN-Tarren Mill (PvP)
Προεπιλογή

Τραγουδα 10χρονε φιλε μου
Νέα Μηνύματα 25-11-08, 22:13   #39
Νέο μέλος

Cocacola is on a distinguished road
Προεπιλογή

Αχαχαχ καλα Silvara εισαι με ολο τον σεβασμο..μαλακας ..Πρωτον ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΣΕ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΟ WOW ρε? ''Game - ξεgame μπορεις να μαθεις κατι που θα σε βοηθησει στη ζωη σου
'' αχχαχαχαχαχαχ ναι το wow περιμενα να παρω κανα μαθημα ζωης.. και δευτερον πως μιλας ετσι στον Santazy ο οποιος εδωσε την καλυτερη απαντηση? ε? κολλημενε...game ειναι ζωα οχι τροπος ζωης..αντε ξυπνατε μερικοι μερικοι γιατι αχρηστοι σαν εσας δεν χρειαζονται..

α και αν θελετε να με κανετε ban χεστηκα

+50000 στον Santazy

σορρυ, μπορεις να μου πεις οτι δεν σε ξερω, αλλα αυτη την εντυπωση μου δινεις..και μονο αυτη..

α..εχετε βγει και εκτως θεματος...
Ο χρήστης Cocacola δεν είναι συνδεδεμένος  
Νέα Μηνύματα 25-11-08, 22:42   #40
Administrator

Το avatar του χρήστη Predator

Predator

EN-Twisting Nether (PvP)
Περιοχή: Hawaii
Predator is on a distinguished road
Προεπιλογή

Εκανες create acc σημερα εδω για να ερθεις να την πεις στον Silvara? Δεν ξέρω αν είσαι ο santazy η όχι, αυτό που ξέρω είναι πως όλοι σας είπατε τις γνώμες σας και για ακόμα μια φορά το ΕΓΏ του ελληναρα είναι ΤΕΡΆΣΤΙΟ για να διαβάσει και να κατανοήσει το τι λέει ο συνομιλητής του. Επειδή πιστεύετε κάτι, δεν σημαίνει πως ΠΡΈΠΕΙ να το κάνουν και οι άλλοι, τπτ δεν είναι άσπρο-μαύρο. ΩΡΙΜΆΣΤΕ επιτελούς, τόσα χρονιά τα ίδια και τα ίδια , το μονο που αλλάζει είναι τα άτομα που "τσακώνονται" .

Η ειρωνια? οι αρχαίοι ΕΛΛΗΝΕΣ έλεγαν : Διαφωνώ μαζι σου, αλλα θα δώσω ακόμα και την ζωή μου για να μπορείς να την εκφράζεις ελεύθερα. (έχουν αλλάξει οι καιροί ε? )

ΥΓ Το να κρύβεσαι πίσω από "νέους" chars (cocacola) δείχνει το επίπεδο σου και την ηλικια σου.

Δεν θα τα κάνω delete προς παραδειγματισμό.

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:48.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25