Η Ταβέρνα του Καμένου Γενικές συζητήσεις για το WoW

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > World of Warcraft > Η Ταβέρνα του Καμένου

WotLK Cleared !!!!
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 22-11-08, 01:51   #21
Μαχητής

Το avatar του χρήστη Nanak

Nanak
των Cause We Can

EN-Twilight's Hammer (PvP)
Nanak is on a distinguished road
Προεπιλογή

Vertical δεν διαφωνω καθολου μαζι σου (αν μπορεις ονομασε καποια απο αυτα τα games που λες)

Btw Slivara ετσι οπως το λες ακουγετε σαν να λες οτι εχω "κακο" γουστο
*ισως και να κανω λαθος

http://www.zetbit.com/sig-2125754.jpg
Ο χρήστης Nanak δεν είναι συνδεδεμένος  
Νέα Μηνύματα 22-11-08, 03:41   #22
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Vertical

Kalamisanos
των PC Master Maniacs

EN-Nagrand (PvE)
Περιοχή: Σπίτι μου
Vertical will become famous soon enoughVertical will become famous soon enough
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Nanak Εμφάνιση μηνυμάτων
Vertical δεν διαφωνω καθολου μαζι σου (αν μπορεις ονομασε καποια απο αυτα τα games που λες)

Btw Slivara ετσι οπως το λες ακουγετε σαν να λες οτι εχω "κακο" γουστο
*ισως και να κανω λαθος
Μιας και είναι λίγο αργά μόνο 2 μου έρχονται στο μυαλό και είναι αρκετά γνωστά. Όμως υπάρχουν και μερικά λιγότερο γνωστά.

Guild Wars, Age of Conan

Πάντα μιλάω για μια πιό αντικειμενική άποψη και πάντα για το pvp κομμάτι τους.
Νέα Μηνύματα 22-11-08, 04:27   #23
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη marinodali

kharun
των Titans

EN-Bronze Dragonflight (PvE)
marinodali is on a distinguished road
Προεπιλογή

μια απορία μόνο.(εκτός που σεν μου φαίνεται καθόλου λογικό,έστω και αν έπαιζαν και σε beta,το να καθαρίσουν όλο το wotlk,εννοώ ότι πια,άλλα πράγματα δεν έχουν να κάνουν,μόνο wow παίζουν; αλλα θα μου πεις μιλάω κι εγω..τεσπα)
η μια απορία μου:τόσο "επαγγελματίες"που είναι,το ευχαριστιούνται το παιχνίδι έτσι;δεν είναι ίσως,η σοβαροποίηση ενός παιχνιδιού,και το να βάζεις πρόγραμμα σε κάτι που υποτίθεται είναι για να σε διασκεδάζει,έστω κάπως περίεργο;(γιατί ψιλιάζομαι αλλα μπορεί να κάνω και λάθος,μόνο έτσι μπορεί κανείς να βγάλει τόσο γρήγορα το παιχνίδι,μόνο με hardcore πρόγραμμα)
ίσως βέβαια να εξαρτάται απο τον παίχτη κιόλας πως το θέλει..αλλα για μένα το να βάλεις στόχο να πας 80 στο πιτσ φιτίλι και να βγάλεις όλα τα raid κτλ μου φαίνεται υπερβολικά αγχωτικό!έχουμε και άλλα ρε φίλε να σκεφτόμαστε,θα ανησυχούμε και για το παιχνίδι πλέον;
δεν ξέρω ίσως να κάνω λάθος και να το βλέπω μονόπλευρα...
Νέα Μηνύματα 22-11-08, 12:40   #24
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη SoLiTuDe

Melia

EN-Genjuros (PvP)
SoLiTuDe is on a distinguished road
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ποτε αραγε θα καταλαβετε οτι το WoW ΔΕΝ ειναι PvP game?
Δεν ηταν, δεν θα ειναι και ουτε θα γινει ποτε ασχετα με το τι προσπαθει να περασει η Blizz
Πραγματικα για να σας αρεσει το pvp στο WoW δεν πρεπει να εχετε παιξει games με πραγματικο pvp
Οκ θα συμφωνήσω με το πρώτο σκέλος της απάντησης, ότι το WoW δεν έιναι pvp game.Μόνο που αυτό που φαίνεται να μην καταλαβαίνουν όσοι αναφέρουν τέτοιου είδους επιχειρήματα είναι ότι το game έχει ΜΑΚΡΑΝ το smoothest combat system από όλα τα άλλα games .Η δυνατότητα που έχουν οι gamers να ξεχωρίσουν ανάλογα με το πόσο καλά χειρίζονται το class δεν υπάρχει σε κανένα άλλο game στην κατηγορία.
Όσο για αυτό
Παράθεση:
Μιας και είναι λίγο αργά μόνο 2 μου έρχονται στο μυαλό και είναι αρκετά γνωστά. Όμως υπάρχουν και μερικά λιγότερο γνωστά.

Guild Wars, Age of Conan
Εντάξει η ζωή μας μια τραγώδια αυτό θα πώ μόνο.Αν πιστεύεις ότι αυτά τα games έχουν διασκεδαστικό pvp για κάποιον ο οποίος έχει ιδέα τι του γίνεται και είναι άνω των 15 μην σχολιάζεις καν για το WoW.Επιχειρήματα του στυλ δεν μπορώ να περάσω το 1600 και το pvp δεν είναι ωραίο καλό θα ήταν να λείπουν.

Τελευταία επεξεργασία από SoLiTuDe : 22-11-08 στις 12:42
Ο χρήστης SoLiTuDe δεν είναι συνδεδεμένος  
Νέα Μηνύματα 22-11-08, 13:02   #25
Ήρωας

Kalamisanos
των PC Master Maniacs

EN-Nagrand (PvE)
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο SoLiTuDe Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει η ζωή μας μια τραγώδια αυτό θα πώ μόνο.Αν πιστεύεις ότι αυτά τα games έχουν διασκεδαστικό pvp για κάποιον ο οποίος έχει ιδέα τι του γίνεται και είναι άνω των 15 μην σχολιάζεις καν για το WoW.Επιχειρήματα του στυλ δεν μπορώ να περάσω το 1600 και το pvp δεν είναι ωραίο καλό θα ήταν να λείπουν.
Για την τελευταία σου πρόταση δεν θα πω κάτι. Απλά εγώ δεν ανέφερα κάτι τέτοιο ποτέ.
Εγώ δεν μίλησα για διασκεδαστικότερο pvp. Μίλησα για καλύτερο σύστημα pvp σε κάθε παιχνίδι. Και πολλοί σταμάτησαν το wow και βρήκαν άλλο game για pvp ακριβώς για αυτόν τον λόγο. Επειδή έχουν ιδέα τι τους γίνεται και είναι άνω των 15.
Και μπορώ να σχολιάζω ότι θέλω απ'την στιγμή που δεν μου το απαγορεύει κάποιος υπεύθυνος του φόρουμ και όχι οποιοσδήποτε χρήστης του.

Παράθεση:
το game έχει ΜΑΚΡΑΝ το smoothest combat system από όλα τα άλλα games
Αυτά τα "όλα τα άλλα games" τα έχεις δοκιμάσει και το λες από προσωπική πείρα?..

Τελευταία επεξεργασία από Vertical : 22-11-08 στις 13:14
Ο χρήστης Vertical δεν είναι συνδεδεμένος  
Νέα Μηνύματα 22-11-08, 13:30   #26
Νέο μέλος

Melia

EN-Genjuros (PvP)
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αυτά τα "όλα τα άλλα games" τα έχεις δοκιμάσει και το λες από προσωπική πείρα?..
Guild wars δοκίμασα για 1 μέρα και για παραπάνω κατά τη γνώμη μου δεν είναι, εκτός αν σε κάποιον αρέσουν παιχνίδια του τύπου lineage.Tώρα όσο για το aoc είχα την ατυχία να το παίξω από την πρώτη εβδομάδα.Αν λοιπόν το έχεις παίξει και συ, όπως αφήνεις να εννοηθέι, ίσως θα ξέρεις οτι το game περιείχε μόνο περίπου το 20% αυτών που υποσχόταν.Ίσως τότε να γνωρίζεις ακόμα πόσα άτομα αγόρασαν το game και πόσοι έγιναν subscribers.Για να μην μιλήσω για τις μηνύσεις των παικτών προς την εταιρεία για το περιεχόμενο του παιχνιδιού.
Μπορεί αυτά τα games να έχουν καλύτερο pvp system και ανάλογα rewards αλλά το COMBAT system τους και απαράδεκτο.
Για να καταλάβεις τι προσπαθώ να σου πώ δες πως λειτουργούν οι healers καθώς και οι rogue classes στο WoW και πως σε άλλα παιχνίδια όπως το Αοc και το War.
Νέα Μηνύματα 22-11-08, 14:06   #27
Ήρωας

Το avatar του χρήστη LuNaTiC

Shadowlisk
των Vehemens

EN-Neptulon (PvP)
Περιοχή: Ioannina , GReece
Εικόνες: 33
LuNaTiC will become famous soon enoughLuNaTiC will become famous soon enough
Προεπιλογή

Αληθεια με το ΑΟΚ τι γινεται?
DLAN ?

LuNaTiC is LuNaTiC ... Half Man Half Amazing
www.StarCraft2.gr

☆☆ ☆ My brain has 2 sides!! Left side has nothing right & right side has nothing left! ☆☆ ☆

Πωλείται Sapphire 6950 2GB GDDR5
Περισσότερο INFO @ http://www.starcraft2.gr/index.php?o...tid=25&id=5321
-
RT Ladder / Music @ http://www.twitch.tv/lunaticoldschool (Give ur FeedBack pls) and FOLLOW
Ο χρήστης LuNaTiC δεν είναι συνδεδεμένος  
Νέα Μηνύματα 22-11-08, 14:12   #28
Ήρωας

Kalamisanos
των PC Master Maniacs

EN-Nagrand (PvE)
Προεπιλογή

Παράθεση:
Guild wars δοκίμασα για 1 μέρα και για παραπάνω κατά τη γνώμη μου δεν είναι, εκτός αν σε κάποιον αρέσουν παιχνίδια του τύπου lineage.Tώρα όσο για το aoc είχα την ατυχία να το παίξω από την πρώτη εβδομάδα.Αν λοιπόν το έχεις παίξει και συ, όπως αφήνεις να εννοηθέι, ίσως θα ξέρεις οτι το game περιείχε μόνο περίπου το 20% αυτών που υποσχόταν.Ίσως τότε να γνωρίζεις ακόμα πόσα άτομα αγόρασαν το game και πόσοι έγιναν subscribers.Για να μην μιλήσω για τις μηνύσεις των παικτών προς την εταιρεία για το περιεχόμενο του παιχνιδιού.
Μπορεί αυτά τα games να έχουν καλύτερο pvp system και ανάλογα rewards αλλά το COMBAT system τους και απαράδεκτο.
Για να καταλάβεις τι προσπαθώ να σου πώ δες πως λειτουργούν οι healers καθώς και οι rogue classes στο WoW και πως σε άλλα παιχνίδια όπως το Αοc και το War.
Το Guld Wars..δεν είναι lineage.
Το AoC έχει διαφορετικό combat system το οποίο σε κάποιους αρέσει και σε κάποιους όχι. Το ότι ο λόγος των περισσότερων που σταμάτησαν το aoc είναι επειδή βγήκε έχοντας λιγότερα από όσα έλεγε, είναι αλήθεια. Αλλά ποιό mmo ήταν 100% από την στιγμή που βγήκε?
Δεν παύει όμως να έχει κάτι που το wow δεν έχει (και απ'ότι φαίνεται δεν σκοπεύει να βάλει) και αυτό λέγεται collision detection.
Τέλος χαίρομαι που τα έχεις δοκιμάσει, γιατί αλλιώς δεν θα είχαν βάση οι απόψεις σου. Όμως με μία μέρα και μία εβδομάδα δεν βγάζει κάποιος ολοκληρωμένη άποψη.

Και κάτι..λίγο άσχετο. Αν δεν κάνεις pvp με παρέα...δεν λέει!
Νέα Μηνύματα 23-11-08, 05:05   #29
Μαχητής

Το avatar του χρήστη Mystic_Bard

Konstantinos
των Equilibrium

EN-Bloodhoof (PvE)
Περιοχή: Πατήσια
Mystic_Bard is on a distinguished road
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Silvara Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεμα ειναι απλο και λεγετε Zero Colision
NEED ΑΠΑΝΤΗΣΗ !!!!!!!
Νέα Μηνύματα 23-11-08, 06:12   #30
Νέο μέλος

Melia

EN-Genjuros (PvP)
Προεπιλογή

Παράθεση:
Το AoC έχει διαφορετικό combat system το οποίο σε κάποιους αρέσει και σε κάποιους όχι. Το ότι ο λόγος των περισσότερων που σταμάτησαν το aoc είναι επειδή βγήκε έχοντας λιγότερα από όσα έλεγε, είναι αλήθεια. Αλλά ποιό mmo ήταν 100% από την στιγμή που βγήκε?
Ισχύει αυτό αλλά νομίζω ότι καταλαβαίνεις επίσης πως και τα mmo που βγαίνουν στην αγορά πρέπει να αντιμετωπίσουν επιτύχως και τα games που κυκλοφορούν ήδη.Δεν είναι δημόσιο εδώ, είτε κάνεις κάτι σωστά είτε πας σπίτι σου. ;p

Παράθεση:
Και κάτι..λίγο άσχετο. Αν δεν κάνεις pvp με παρέα...δεν λέει!
+1. Αμα δεν έχεις κάλη παρέα τίποτα δεν λέει.Άλλωστε για να διασκεδάζουμε παίζουμε.

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:47.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25