Χαλαρά... Όλοι χρειάζονται ένα διάλειμμα.

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > Περί ανέμων και υδάτων > Χαλαρά...

Ποιά είναι η γνώμη σας ??
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 06-02-10, 22:43   #11
Ήρωας

Το avatar του χρήστη xcyanx

Patriarch

EN-Executus (PvP)
Εικόνες: 2
xcyanx will become famous soon enoughxcyanx will become famous soon enough
Προεπιλογή

@cherok Ναι, δεν ξέρω το role πολύ καλά αλλά και πάλι όταν συνδέονται δύο ψηχές υπερτερή η πιο ισχυρή και απο την αρχή είχε φανεί ότι η ψυχη του arthras ήταν σχετικά αδύναμη. Δεν θέλω να συνεχίσω αυτή την κουβέντα γιατί δεν ξέρω και πολλά πράματα.

@Kamenos Κοίτα και αυτό με τον Bolvar που λες συνέχεια του lore είναι. Αν σου αραίσει η όχι αυτό είναι δικό σου θέμα. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί.

Τελευταία επεξεργασία από xcyanx : 06-02-10 στις 22:45
Ο χρήστης xcyanx δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 06-02-10, 22:52   #12
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Kamenos

Περιοχή: Azeroth
Εικόνες: 30
Kamenos is on a distinguished road
Προεπιλογή

@xcyanx...συνεχεια της ιστοριας ειναι..ναι!!! αλλα της ιστοριας οπως τη καταλαβαινουν οι ανθρωποι της blizzard!! δεν σημαινει οτι ειναι κ' σωστο!! φυσικα κ' δεν μου αρεσει κ' προκειται για δικο μου θεμα...αφου προσωπικη γνωμη εφραζω κ' οχι αυτη της blizzard!!
απο΄κει κ΄περα με ενδιαφερει να ακουσω κ΄γνωμες αλλων σχετικα με το θεμα οι οποιοι εχουν αφιερωσει πολλες ωρες στο παιχνιδι!!
διακρινω μια ενοχληση ή μου φαινεται??

Ο χρήστης Kamenos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 06-02-10, 23:07   #13
Ήρωας

Patriarch

EN-Executus (PvP)
Προεπιλογή

Καμία ενόχληση, απλά απο την αρχή το warcraft θέμα της blizzard ήταν όπως και το lore. Και αυτό εξελίχθηκε με βάση την blizzard και το πως καταλάβαινε αυτή τη συνέχεια. Το ίδιο κάνει και στο wow. Η ίδια εταιρία ήταν και είναι πίσω και απο τα δύο παιχνίδια. Και μη ξεχνάς ότι και γω τη γνώμη μου εκφράζω οπότε δεν χρειάζεται αυτό το υφάκι. Thx
Νέα Μηνύματα 06-02-10, 23:20   #14
Ήρωας

Προεπιλογή

χαιρομαι που συμμετασχεις κ' λες τη γνωμη σου!!!!
κοιτα να δεις....οπωσδηποτε της blizzard ειναι το παιχνιδι κ' οχι δικο μου (αν ηταν θα το συνεχιζα πολυ καλυτερα..χαχα!!) ομως δεν πρεπει να παραβλεπουμε το γεγονος οτι στηριχτηκε πανω σε ενα συγκεκριμενο κοσμο ο οποιος -ξαναλεω για πολλοστη φορα- ενθουσιαζει τους παικτες -για να μην αναφερθω στο μυθιστορημα αυτο καθαυτο- κ' ειναι κ' η αιτια της επιτυχιας του συγκεκριμενου τιτλου!!!
θα πρεπει να υπαρχει συνεχεια, αλοιμονο αν δεν υπηρχε! ομως εδω θα μπορουσαν να παιδεψουν παραπανω το μυαλουδακι τους!! κ' οχι μονο αυτο δεν εκαναν αλλα εβγαλαν τον ενα κ' εβαλαν τον αλλον!! με συγχωρειτε αλλα εγω αυτο δεν το θεωρω συνεχεια....οχι τουλαχιστον με το τροπο που εγινε.....

Νέα Μηνύματα 07-02-10, 00:33   #15
Ήρωας

Patriarch

EN-Executus (PvP)
Προεπιλογή

Μα αναγκαστικά δεν θα έπρεπε να βάλουν κάποιον άλλο? Ο θρόνος του lich king απο όσο ξέρω δεν μπορεί να είναι κενός. Μπορεί η επιλογή του νέου lich king να είναι αυτή που σε ενοχλεί αλλά δεν βλέπω το γιατί. Αν είναι το όλο concept του "πέθανε ο ένας και μπήκε ο άλλος" απο όσο ξέρω(απο ότι διαβάζω στα forum, δεν έχω ασχοληθεί πραγματικά με το lore) αναγκαστικά θα έπρεπε να γίνει.
Νέα Μηνύματα 07-02-10, 11:41   #16
Ήρωας

Προεπιλογή

κοιτα να δεις...οσον αφορα το lore που το επικαλεισαι συνεχεια θα πρεπει να πουμε κατι βασικο! Η λεξη αυτη αν κοιταξεις το λεξικο σημαινει λαικες παραδοσεις-παραδοσεις!!
Επομενως οταν αναφερομαστε σε αυτη -σε σχεση παντα με το wow- εννοουμε τη παραδοσιακη ιστορια παω στην οποια στηριζεται το παιχνιδι. Εε...οσον αφορα το lore λοιπον του εχουν βγαλει τα ματακια!!!!
Ξαναλεω πως για μενα τουλαχιστον ειναι σημαντικο καποια πραγματα σε μια ιστορια θα πρεπει, αν θελουμε να συνεχισει να γοητευει, να προσεχουμε πως τα προχωραμε!
Κ' απ'οτι διαβαζω στο ιντερνετ πολλοι ειναι αυτοι που εχουν δυσαρεστηθει με την εξελιξη αυτη αλλα κ' γενικοτερα με την ταση της blizzard να @#@#!#@ το lore!!!
Η εξελιξη μιας ιστοριας δεν προυποθετει σωνει κ' καλα τη ''διαλυση'' της παραδοσης...
Δηλ. στη θεση του ''κακου'' λυκου στη γνωστη ιστορια να βαλουμε το ''κακο'' σκυλι κ' αυτο θα θεωρειται εξελιξη επειδη ο λυκος αρρωστησε κ' πεθανε κ' επομενως επρπε να αντικατασταθει...! Φανταζομαι πως καταλαβαινετε τι θελω να πω...

Νέα Μηνύματα 07-02-10, 15:21   #17
Ήρωας

Patriarch

EN-Executus (PvP)
Προεπιλογή

Καλά εγω την λέξη lore την χρησιμοποιούσα σαν "ιστορία" παρά σαν παράδοση, οκ πες λάθος μου. Μιας και στον κόσμο του wow αυτά συμβαίνουν πραγμάτικα θα μπορούσαμε να πούμε ότι, οτιδήποτε έχει γίνει στο παρεθλόν θεωρείται ιστορία του warcraft. Άλλο το να πάρεις ένα παραμύθι και να βάλεις τον κακό σκύλο στη θέση του κακού λυκου και άλλο να εξελιχθεί η ιστορία. Όταν θα πεθάνει ο πάπας θα πρέπει κάποιος άλλος κατ' ΑΝΑΓΚΗ να πάρει την θέση του. Είτε μας αραίσει ο νέος πάπας είτε όχι πρέπει να τον αποδεχθούμε. Το ίδιο συμβαίνει και στον κόσμο του warcraft, για κάποιον, οποιοδήποτε λόγο επιλέχθηκε ο Bolvar για να αντικαταστήσει τον Arthras, είτε μας αραισεί είτε όχι σαν πολίτες της Azeroth θα πρέπει να τον αποδεχθούμε(απλά το βλέπω απο τη σκοπιά του χαρακτήρα γιατί ουσιαστικά για αυτούς είναι ένας πραγματικός κόσμος.)

Και σαφώς τα περισσότερα post που θα έχεις δει θα είναι απο άτομα που έχουν πρόβλημα με αυτή την εξέλιξη γιατί δεν πιστεύω ότι κάποιος θα άνοιγε ένα thread για να τους πει ότι του άραισε η αλλάγη, ακόμα και αν του άραισε.

Btw: Lore - Wikipedia, the free encyclopedia
Lore, all the facts and traditions about a particular subject that have been accumulated over time through education or experience.
Δηλαδή εκτός απο τις παραδόσεις είναι και τα γεγονότα η αλλιώς ιστορικά δεδομένα σχετικά με ένα θέμα.

Bolvar Fordragon - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft
Και εδώ είναι μια πολύ καλή εξήγηση για ποιο λόγο ο τυπάς είναι σαν λαμπάδα και για πιο λόγο έπρεπε καποιος να πάρει την θέση του arthras.

Τελευταία επεξεργασία από xcyanx : 07-02-10 στις 15:41
Νέα Μηνύματα 07-02-10, 15:56   #18
Ήρωας

Προεπιλογή

@xcyanx: Ωραια...παραδοση κ' ιστορικα δεδομενα!!! Ειδες ?? το ειπες κ' συ!!! Κ' σαν ιστορικο δεδομενο να το ερμηνευσεις ειναι σωστο...αφου η ιστορια εν γενει περικλειει κ' τις προφορικες παραδοσεις!! δεν μπορουμε ομως σε ενα παιχνιδι οτι γινεται να το εκλαμβανουμε ως ιστορικο δεδομενο...αλοιμονο!!! η καλη γνωση κ' κατανοηση της ιστοριας κ' παραδοσης βοηθα ενα λαο να αντικρυσει με αισιοδοξια κ' αποφασιστικοτητα το μελλον κ' το βοηθα να κανει σωστα βηματα...εν τω προκειμενω σωστη εξελιξη (εκ μερους της blizzard) της ιστοριας του παιχνιδιου!!!
τωρα για αυτο που ειπες πως το βλεπεις απο τη μερια του χαρακτηρα...ενταξει..ας μην ειμαστε ακραιοι!! Το καθε παιχνιδι ειναι ενα ταξιδι της φαντασιας μας το οποιο γινεται πραγματικοτητα μεσω των ηρωων μιας ιστοριας...εμεις χρησιμοποιουμε το παιχνιδι κ' οχι αυτο εμας!!
O Arthas ηταν μοναδικος για τους λογους που εχουν αναφερθει κ' υπαρχουν κ' στο wowwiki -για οποιον ενδιαφερεται- οπως ακριβως ειναι μοναδικος κ' ο ''κακος'' λυκος!! Δεν αντικαθισταται τοσο ευκολα ενας ηρωας της δικης του βαρυτητας!! Δεν πιστευεις πως θα ειχε περισσοτερο ενδιαφερον η προοπτικη καποια στιγμη να τον ξαναδουμε??
Θα επρεπε να στιψουν περισσοτερο το κεφαλακι τους οι της blizzard αρμοδιοι!!!

Νέα Μηνύματα 07-02-10, 16:10   #19
Ήρωας

Patriarch

EN-Executus (PvP)
Προεπιλογή

Επειδή ακριβώς είναι παιχνίδι φαντασίας και είναι και RPG (Role Playing Game) καλείσαι να υποδηθείς ένα χαρακτήρα. Και βασικά όχι δεν θα ήθελα να τον ξαναδώ. Αν έχεις πεθάνει είσαι νεκρός πως να το κάνουμε. Ίσως να το δεις σε κάποια φάση στο Caverns of Time.
Και κάτι άσχετο. Και ok μη το πάρεις σαν ιστορικό γεγονός. Απλά δέξου το γεγονός ότι αφου πέθανε αν δεν έπερνε κάποιος το μέρος του οι scourge θα ήταν ανεξέλεγκτοι. Και ο Bolvar ίσως να ήταν η καλύτερη λύση.

Δεν το συνεχίζω άλλο γιατί έτσι και αλλιώς δεν βγάζει πουθενά όλο αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από xcyanx : 07-02-10 στις 16:13
Νέα Μηνύματα 07-02-10, 16:18   #20
Ήρωας

Προεπιλογή

οκ....εχεις την αποψη σου...τη σεβομαι κ' σ'ευχαριστω που τη μοιραστηκες!!! Ομως διαφωνω καθετως, πλαγιως, οριζοντιως κ' σε οποια αλλη διασταση υπαρχει...σχετικα παντα με τον Artha...!!! Ευχομαι μονο μελλοντικα να μην φτασουνε στο σημειο να αλλαξουν κ' το τιτλο στα πλαισια της ιστορικης συνεχειας!!!!!
Οσον αφορα το αν θα επρεπε να υπαρχει αλλος Lich King δεν συμφωνω! οταν δεν υπαρχει κεφαλι το σωμα πεφτει!!! με καταλαβαινεις πιστευω!! γιατι να πρεπει να διαιωνιστει το κακο?? κ' πριν τον Artha δηλ. οταν ηταν φυλακισμενο το πνευμα του Ner'zhul τι το τρομερο συνεβαινε??
Μπαζει η πολλα νερα η ιστορια οπως την εκαναν!!!!!

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:54.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25