Γενικά νέα Νέα για το World of Warcraft, The Burning Crusade και Wrath of the Lich King.

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > Ειδήσεις > Γενικά νέα

Heroic Oculus? Ευχαρίστως!
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 05-01-10, 11:04   #1
Συντονιστής

Το avatar του χρήστη Ragnadriel

Ragnadriel
των Real Life

Περιοχή: Κάπου στην Ευρώπη.
Εικόνες: 471
Ragnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really nice
Προεπιλογή Heroic Oculus? Ευχαρίστως!

Σε μια ασυνήθιστη κίνηση, η Blizzard ανακοινώσε ότι πλέον όσοι ολοκληρώνουν το Oculus heroic 5-man, έχοντας βρεθεί σε αυτό τυχαία μέσω του Dungeon Finder, θα παίρνουν μια παραπάνω ανταμοιβή, η οποία είναι μια bag με 2 [Emblem of Triumph] , μερικά rare gems , και μια μικρή πιθανότητα να βρούνε τα [].

Όλα αυτά για να σταματήσει το φαινόμενο οι παίχτες να την... κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια μόλις βλέπουν το Oculus ως random dungeon, παρ'όλο που πρόσφατα με την έλευση του Dungeon Finder tool το instance δέχτηκε αρκετά nerfs για να είναι πιο εύκολο.
Ο χρήστης Ragnadriel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 05-01-10, 11:31   #2
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Kiwer

Kiwer
των Usual Suspects

EN-The Maelstrom (PvP)
Περιοχή: Athens, Greece
Kiwer will become famous soon enoughKiwer will become famous soon enough
Προεπιλογή

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει αυτή η κατάσταση με το Oculus. Δεν λέω, είναι σπαστικό να πολεμάς συνέχεια με τους δράκους, αλλά δύσκολο instance δεν είναι/ήταν.

Προσωπικά πιστεύω πως το συγκεκριμένο instance έδειξε πόσοι noobάδες υπάρχουν εκεί έξω που δεν μπορούσαν να μάθουν τα 4-5 κουμπιά των δράκων και τι κάνει ο καθένας. Οι περισσότεροι είναι της λογικής "I tank, you heal, rest dps" bam bam pew pew, πλάνο μηδέν. Και πάλι βλέπεις ότι ούτε αυτό μπορούν να κάνουν. 80ριδες με 1200dps(!), tanks που ούτε ένα mob δεν κρατάνε και healers που δεν ξέρουν τι να πρωτοπατήσουν.

Και φτάσαμε στο σημείο να παίρνει ο κάθε ασχετίδης το [Reins of the Blue Drake] που έπαιρνες μόνο από 3D Sath. Αλλά τι λέω; Εδώ παίρνεις emblem of triumph κάνοντας leveling σε normal instances...

Μου φαίνεται στο Cataclysm μόλις θα πηγαίνεις 85lvl, θα σου έρχεται με mail full T11 set και 5k gold δώρο.
  • NE Warrior 85 (Fury/Protection)
  • Gnome Mage 85 (Arcane/Frost)
  • Human Warlcok 85(Demonology/Destruction)
  • Dranei Shaman 70 (Resto/Elemental)

Τελευταία επεξεργασία από Kiwer : 05-01-10 στις 11:37
Ο χρήστης Kiwer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 05-01-10, 12:38   #3
Συντονιστής

Ragnadriel
των Real Life

Ragnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really nice
Προεπιλογή

Συγνώμη που κάνω το σπασικλάκι αλλά τα [] είναι από Eye of eternity 10 man, αυτό που λες είναι τα [].

Θα συμφωνήσω με τα λεγομενά σου πάντως. Το instance είναι της πλάκας απλά θέλει λίγο προσοχή. Ή μόνη φορά που με νευρίασε ήταν τις πρώτες 2-3 βδομάδες του Wrath, που μαζί με guild mates κάναμε όλα τα achievements εκεί για το Glory of the Hero.

Τώρα για dps της πλάκας, άλλο τίποτα.. μπαίνω με τον DK να τανκάρω και βγαίνω πρώτος στο damage καμιά φορά.
Νέα Μηνύματα 05-01-10, 13:05   #4
Ήρωας

Shrikecurse is on a distinguished road
Προεπιλογή

Λάθος κάνετε και οι 2 ο λόγος που δεν θέλει κανείς Occulus (κι εγώ μέσα σε αυτούς) δεν είναι η δυσκολία όσο η βαρεμάρα. Πάνω στο δράκο, κάτω απο τον δράκο, πάνω πάλι κάτω πάλι πάνω πάλι κάτω πάλι. Άμα ήθελα να παίξω δράκο θα έψαχνα άλλο παιχνίδι - δεν θέλω να παίξω δράκο θέλω discipline priest. Είναι ο ίδιος λόγος που πολύς κόσμος δεν ήθελε και δεν θέλει το ΕοΕ. Είναι επίσης ο ίδιος λόγος που εγώ ας πούμε δεν θέλω Ulduar - όλα ωραία και καλά αλλά αυτό το πρώτο boss δεν το αντέχω. Άμα το έχουν ήδη ρίξει πάω δεν έχω πρόβλημα. Και τις πρώτες φορές ήταν εντάξει, αλλά σε κάποια φάση το βαρέθηκα και όσο συνεχιζόταν το βαρέθηκα ακόμα πιο πολύ έως που το σιχάθηκα τελειως. Νομίζω ειδικά με τις τελευταίες αλλαγές ότι το Occulus είναι εύκολο instance απλά είναι ταυτόχρονα χαζό και προτείνω άμεσα ο βλάκας που το σχεδίασε να απολυθεί. Και μάλιστα δεν μπορούσε να φτιάξει μια ολόκληρη φάση στο δράκο και μια κανονική όοοοοοοχι έπρεπε να είναι πάνω κάτω πάνω κάτω! Το ίδιο συμβαίνει και με άλλα instances ή ακόμη και με raids, λατρεύω το MC, σιχαίνομαι το BWL, ανέχομαι το AQ40, αγαπημένο μου το original Νaxx! Σε άλλους τα ακριβώς αντίθετα. Κάτω το Οcculus - ας προσθέσουν class drake και ας αφήσουν τους υπόλοιπους ήσυχους!

Shrikecurse ranting ftw!
Νέα Μηνύματα 05-01-10, 13:17   #5
Συντονιστής

Ragnadriel
των Real Life

Προεπιλογή

Τους έχεις ρωτήσει όλους για να ξέρεις ότι κάνουμε λάθος?

Άλλο η αντίληψη, άλλο το απόλυτο. Ας μην τα συγχέουμε.
Νέα Μηνύματα 05-01-10, 13:20   #6
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Kiwer

Kiwer
των Usual Suspects

EN-The Maelstrom (PvP)
Περιοχή: Athens, Greece
Kiwer will become famous soon enoughKiwer will become famous soon enough
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Ragnadriel Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη που κάνω το σπασικλάκι αλλά τα [] είναι από Eye of eternity 10 man, αυτό που λες είναι τα [].
Μηπως κάνεις εσύ λάθος; Γιατί το [] το πήρα όταν πήρα και τον τίτλο "Of the nightfall" στο 10man 3D Sarth.

Εκτός και ο δράκος που πήρα λέγεται Black ενώ είναι μπλε!

EDIT: Και όμως φαίνεται να έχεις δίκιο. Μιλάμε ήμουν 100% οτι το είχα πάρει απο Sarth.
  • NE Warrior 85 (Fury/Protection)
  • Gnome Mage 85 (Arcane/Frost)
  • Human Warlcok 85(Demonology/Destruction)
  • Dranei Shaman 70 (Resto/Elemental)

Τελευταία επεξεργασία από Kiwer : 05-01-10 στις 13:23
Ο χρήστης Kiwer δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 05-01-10, 13:32   #7
Ήρωας

Το avatar του χρήστη ckaelir

Jestriz

EN-Twisting Nether (PvP)
Περιοχή: Αιγάλεω
Εικόνες: 16
ckaelir has a spectacular aura aboutckaelir has a spectacular aura about
Προεπιλογή

Nice Nice! Μια ερώτηση, τα Emblem of Triumph τα παίρνεις με κάθε σου run ή είναι daily reward όπως μέχρι τα 79lvl? Εξακολουθείς να παίρνεις Emblem of Frost μία φορά τη μέρα με το Oculus ή θεωρείται ότι αλλάζει το reward?
Ο χρήστης ckaelir δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 05-01-10, 13:36   #8
Ήρωας

Shrikecurse is on a distinguished road
Προεπιλογή

QUOTE Kiwer "Προσωπικά πιστεύω πως το συγκεκριμένο instance έδειξε πόσοι noobάδες υπάρχουν εκεί έξω που δεν μπορούσαν να μάθουν τα 4-5 κουμπιά των δράκων και τι κάνει ο καθένας. Οι περισσότεροι είναι της λογικής "I tank, you heal, rest dps" bam bam pew pew, πλάνο μηδέν. Και πάλι βλέπεις ότι ούτε αυτό μπορούν να κάνουν. 80ριδες με 1200dps(!), tanks που ούτε ένα mob δεν κρατάνε και healers που δεν ξέρουν τι να πρωτοπατήσουν."

Με όλους όχι δεν μίλησα αλλά είναι το ίδιο πιθανό να μην πηγαίνουν επειδή απλά είναι βαρετό όσο και γιατί είναι όλοι noobs. Απλά φαίνεται σε πολύ κόσμο αρέσει να σκέφτεται ότι αυτός είναι ο λόγος. Ναι μπορεί όπως έγραψες Ragnadriel να υπάρχουν noob dps'ers που τους περνάνε τα tanks αλλά γιατί αυτό είναι λόγος να μην θέλουν Occulus? Άνετα μπορεί απλά να το βαριούνται και να προτιμούν να πάνε σε άλλο hc όπου θα τους περάσει το tank se dmg!

Τελευταία επεξεργασία από Shrikecurse : 05-01-10 στις 14:10
Ο χρήστης Shrikecurse δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 05-01-10, 14:23   #9
Συντονιστής

Ragnadriel
των Real Life

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Shrikecurse Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι μπορεί όπως έγραψες Ragnadriel να υπάρχουν noob dps'ers που τους περνάνε τα tanks αλλά γιατί αυτό είναι λόγος να μην θέλουν Occulus? Άνετα μπορεί απλά να το βαριούνται και να προτιμούν να πάνε σε άλλο hc όπου θα τους περάσει το tank se dmg!
Το συγκεκριμένο σχόλιο ήταν ολίγον τι off-topic, και ήθελα να τονίσω το χαμηλό επίπεδο αρκετών παιχτών, οι οποίοι "φοβούνται" το Oculus. Και η αλήθεια είναι ότι παλιότερα ΔΕΝ πήγαινες oculus με άτομα που δεν μπορούσαν να βγάλουν εις πέρας τον ρόλο τους, εκτός αν ήθελες να βασανιστείς.

Το να βαριούνται δεν το αποκλείω με τίποτα ( και εγώ προσωπικά δεν πάω σχεδόν ποτέ πια Gundrak π.χ, γιατί μου το βγάζει συνέχεια το random heroic, όλοι θέλουν να κάνουν το less-rabi, φαγώνονται να φάμε και τον Eck για ένα emblem που εμένα δεν με νοιάζουν, κτλ κτλ. )

@Ckaelir: Παίρνεις απλά μια τσάντα με τα αντικείμενα που είπα, κάθε φορά που τελειώνεις heroic oculus, αν μπήκες σε αυτό έχοντας κάνει queue για Random Dungeon μέσω του dungeon finder. Όλα τα άλλα ισχύουν ως έχει.

.. Πως πάτε και μπερδεύεστε έτσι !

Τελευταία επεξεργασία από Ragnadriel : 05-01-10 στις 14:56
Νέα Μηνύματα 05-01-10, 14:56   #10
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Yiatsek

Yiatsek
των Almost Famous

EN-Ragnaros (PvP)
Περιοχή: Dubai
Yiatsek is on a distinguished road
Προεπιλογή

Εγώ θα συμφωνήσω για άλλη μια φορά με τα λεγόμενα ενός aliance(ragnadriel) και μάλιστα πρώην εχθρό μου από genjuros

Λοιπόν, το oculus για πολούς δεν είναι βαρετό αλλά πολύπλοκο. Για να υποστηρίζεις φίλε (Shrikecurse)πως βαριέσαι εκεί μέσα λέγοντας πως για τον ίδιο λόγο πολλοί αποφεύγουν το malygos τότε θα σου πω πως κάνεις λάθος. Δεν το βαριέσαι όσο σκέφτεσαι πως θα αργήσεις με τα wipes. Εγώ αν και γουστάρω την μάχη έκανα malygos 4-5 φορές για να βγει και έκανα και τον healer στο τέλος γιατί πολύ απλά δεν έχουν ιδέα οι περισσότεροι. Και ξέρεις τι άλλο θέμα υπάρχει ? Πολλοί με αλτς κτλπ δεν πάνε καν εκεί .. δεν το προτιμούν το μέρος. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει με το oculus. Θα σου πω και το άλλο... αποφεύγω κι εγώ το μέρος αυτό όπως ο διάολος το λιβάνι. Ευτυχώς για την ώρα δεν μου έχει τύχει..
Και λέω ευτυχώς γιατί κυκλοφορούν πολλοί μαλάκες τριγύρω και δεν έχω χρόνο για χάσιμο. (όσον αφορά 2 frost προτιμώ να τα πασσάρω καλά για triumph ούτε λόγος... χτες έβγαλα 10 gems)
Oculus από τότε που έκανα τα achievs το παράτησα.. γιατί εύκολο σαν μέρος δεν λέω αλλά όλοι θέλανε να τα ξανακάνουμε. Βοήθησα μερικούς φίλους που με κάνανε support και τέλος.
Αλλά πίστεψέ με δεν υπερισχύει η βαρεμάρα σαν πρόβλημα από τη παπαριά του καθενός και την ανιωθίλα. Και ευτυχώς που υπάρχουν και αυτά τα μικρά που κάνουν την διαφορά γιατί πολύ γεοίο έχει γίνει το παιχνίδι. Δυστυχώς έχω χάσει το ενδιαφέρον μ κυρίως λόγω της ευκολίας που τα προσφέρει πλέον η εταιρία κι όχι για κάτι άλλο. Αλλά έτσι βγαίνουν τα λεφτά....

ΥΓ : το blue drake είναι από malygos, το black drake είναι από nightfall.

Τελευταία επεξεργασία από Yiatsek : 05-01-10 στις 15:02
Ο χρήστης Yiatsek δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:44.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25