Γενικά νέα Νέα για το World of Warcraft, The Burning Crusade και Wrath of the Lich King.

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > Ειδήσεις > Γενικά νέα

Hello, World!
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 19-04-16, 14:39   #1
Administrator

Το avatar του χρήστη deMented

Pandaphile

EN-Ragnaros (PvP)
Περιοχή: Καλλιθέα, Αθήνα
deMented is on a distinguished road
News Cataclysm Hello, World!

Αγαπητοί φίλοι...

παλιοί, νέοι, και άτομα τα οποία σκοντάψατε προς τα εδώ αναρωτούμενοι τι γίνεται εν όψει του νέου Expansion.

Θα έχετε καταλάβει φυσικά πως υπάρχουν διάφορα θέματα πέραν του downtime, και αυτό είναι κάτι το οποίο θέλουμε να αντιμετωπίσουμε για διάφορους λόγους.

Εγώ προσωπικά έζησα πολύ όμορφα χρόνια σαν ιδρυτικό μέλος της κοινότητας (απο το 2004), μέσα και έξω απο το site - καθώς έχω παρεβρεθεί σε πολλά δρώμενα απο μέλη του site και Guilds τα οποία ήταν πυλώνες αυτής της κοινότητας.

Επειδή έχω λάβει κλήσεις απο παλαιά μέλη της κοινότητας για μια κοινή δράση στην ανασυγκρότηση των πόρων μας, για να ξαναγίνει κάτι στον ιστότοπο που πολλοί αγαπήσαμε, θα ήθελα να προσκαλέσω οποιονδήποτε ενδιαφέρεται να βοηθήσει σε αυτή την ενέργεια, είτε με γνώση, είτε με ιδέες για το αύριο του WoW.Gr. Θα χαρώ να σας μιλήσω.

Μπορείτε να με βρείτε μέσω E-mail, είτε στο Facebook.

Φιλικούς Χαιρετισμούς
Νέα Μηνύματα 21-05-16, 20:20   #2
High Warlord

Το avatar του χρήστη Silver

Spartakos
των Hellenic Pantheon

EN-Silvermoon (PvE)
Περιοχή: Ηλιούπολη, Αθήνα
Silver will become famous soon enoughSilver will become famous soon enough
Προεπιλογή

Δημήτρη, με χαρά είδα post μετά από τόσο καιρό. Μπορεί εγώ να μην είμαι active in game αλλά το guild υπάρχει και το τρέχουν φίλοι https://www.facebook.com/Hellenic.Pantheon/

Δες τι θα χρειαστείς και θα δούμε πως μπορούμε να βοηθήσουμε, you will never walk alone
Νέα Μηνύματα 11-07-16, 01:04   #3
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Evenstar

Èvenstar
των AwoL

EN-Stormscale (PvP)
Εικόνες: 6
Evenstar is on a distinguished road
Προεπιλογή

Αν και στο μακρινό Καναδά χαίρομαι που βλέπω το site ακόμα ενεργό, καλή συνέχεια και ελπίζω να ζωντανέψει.
Ο χρήστης Evenstar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 19-07-16, 13:42   #4
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Kamenos

Περιοχή: Azeroth
Εικόνες: 30
Kamenos is on a distinguished road
Προεπιλογή

Ειναι ευχάριστο το γεγονός οτι υπάρχει διάθεση να αναδιοργανωθεί το φόρουμ! Το WoW ζει κ' βασιλεύει κ' ως εκ τούτου ενας διαδικτυακός χώρος σαν κ' αυτον όπου θα βρισκόμαστε κ' θα συζητούμε ειναι απαραίτητος. Για να είμαι ειλικρινής ποτέ δεν κατάλαβα το λόγο για τον οποίο το site 'ατόνισε' τη στιγμή που το παιχνιδι έχει ακομη τρομερη απήχηση στη χώρα μας! Εύχομαι πραγματικά να πετύχει οτι σχεδιάζετε για το φόρουμ!

Ο χρήστης Kamenos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 20-07-16, 00:19   #5
Συντονιστής

Το avatar του χρήστη Cytheria

Cytheria
των Astra

EN-Bladefist (PvP)
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Cytheria is on a distinguished road
Προεπιλογή

Το παιχνίδι ΔΕΝ ζει και βασιλεύει.... το παιχνίδι έχει πάρει την κατηφόρα τις παρακμής εδώ και πολλά χρονια (κάποιοι λένε από το MoP, κάποιοι από το Cataclysm, το WoD πάντως το αποτέλειωσε) ρώτα οποιον παίκτη θες από το forum να στο επιβεβαιώσει.

Τώρα όσο αφορά το ίδιο το forum θα έλεγα ότι καταλαβαίνω πως το βλέπουνε οι διαχειριστές, αν και εγώ ο ίδιος τους έχω πει πολλές φορες ή να το φτιάξουνε ή να το κλείσουνε δεν κάνουνε ούτε το ένα ούτε το άλλο, το forum δεν θα επανέλθει ποτε στην παλιά του δόξα οποτε μην περιμένετε και πολλά πράγματα.

Cytheria, ενεργός moderator από τον φεβρουάριο του 2013!
Hearthstone Hellenic Community
Το κανάλι μου στο Youtube
Το κανάλι μου στο Twitch
Ο χρήστης Cytheria δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 21-07-16, 08:04   #6
Ήρωας

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Cytheria Εμφάνιση μηνυμάτων
Το παιχνίδι ΔΕΝ ζει και βασιλεύει.... το παιχνίδι έχει πάρει την κατηφόρα τις παρακμής εδώ και πολλά χρονια (κάποιοι λένε από το MoP, κάποιοι από το Cataclysm, το WoD πάντως το αποτέλειωσε) ρώτα οποιον παίκτη θες από το forum να στο επιβεβαιώσει.
Δεν χρειαζεται να ρωτησω καποιον παικτη τη στιγμη που κ' εγω παικτης ειμαι κ' βλεπω τι γινεται! Οπωσδηποτε στο WoD υπηρξε θεμα λογω ελλειψης content, αλλα περιμενε να βγει το Legion κ' θα δεις! Παντα θα υπαρχουν οι δυσαρετημενοι, οι θεωριες για το τελος του WoW κτλ. Καποιοι αρεσκονται να βλεπουν το ποτηρι μισοαδειο. Οπως εχω ξαναπει, η χειροτερη στιγμη του WoW (απο πλευρας συνδρομων) ειναι κατι το οποίο άλλα αντιστοιχα παιχνίδια, νεώτερα κ' πολλά υποσχόμενα, δεν μπόρεσαν να πλησιασουν ουτε στο 50%, για να μην πω 30%!! Εαν αυτο δεν ειναι η απόλυτη επιτυχια (όσο υπερβολικο κ' αν ακουγεται) για ενα mmorg 12 ετων, τοτε τι ειναι? Μη συγκρίνετε το WoW μόνο με τις καλες στιγμες του, κοιταξτε λιγο κ' στο χώρο γενικα τι συμβαίνει. Κ' ξαναλέω πως η προσωπική μου αισθηση ειναι πως το Legion θα δώσει νέα πνοη στο game, ήδη απο το pre-patch υπάρχει αρκετος ενθουσιασμός!
Αλλά κ' οσον αφορα το φόρουμ, πολυ απαισιόδοξος εισαι βρε παιδάκι μου. Πιστεύω πως εαν οι διαχειριστές το πάρουν ζεστά το θέμα, θα υπάρξει κινητικότητα. Πεθαίνει κάτι όταν το αφήνουμε εμείς να πεθάνει (π.χ. WoD).

Και ένα αστείο το οποίο διάβασα χθες στο trade, ετσι για να ελαφρύνουμε την ατμόσφαιρα.
(WoD): Father, is it over?...
(Legion): At long last, no xpac lasts for ever, my son...
(WoD): I see... zero content... before me...

Καλο υπολοιπο καλοκαιριού κ' να προσεχετε οταν οδηγείτε!

Τελευταία επεξεργασία από Kamenos : 21-07-16 στις 08:15 Αιτία: Συμπλήρωση.
Νέα Μηνύματα 23-07-16, 04:30   #7
Συντονιστής

Cytheria
των Astra

EN-Bladefist (PvP)
Προεπιλογή

Καλά τα λες αλλα μην μπερδευόμαστε, δεν είπα ότι το WoW δεν είναι πετυχημένο παιχνίδι ακόμα και σήμερα, απλός είπα ότι ποτε του δεν θα φτάσει τις παλιές του δόξες.

Αναλυτικά θα πω ότι το WoW είναι όντως πολύ πετυχημένο ακόμα και σήμερα με τους περίπου 4 εκατομμύρια συνδρομητές που έχει, αλλα παλιότερα είχε ξεπεράσει τα 10 εκατομμύρια συνδρομητές.

Κάτι ακόμα, σου βάζω στοίχημα ότι το Legion θα αποτύχει, στους πρώτους 6-12 μήνες οι συνδρομητές θα αυξηθούνε κατά 2-3 εκατομμύρια αλλα μετά προς το τέλος θα πέσουνε ακόμα περισσότερο από όσους έχει σήμερα, όπως ακριβώς έγινε και στο WoD.

Επίσης το forum δεν θα γυρίσει ποτε στις παλιές του δόξες γιατί δεν έχουμε ενεργό ελληνικό gaming πληθυσμό, πριν 2 χρονια άνοιξε ελληνικό Hearthstone forum και μέχρι σήμερα είναι εντελώς νεκρό, ούτε ψυχή δεν πατάει εκτος από μένα.

Το κανάλι μου στο Twitch

Τελευταία επεξεργασία από Cytheria : 23-07-16 στις 04:32
Νέα Μηνύματα 27-07-16, 07:51   #8
Ήρωας

Προεπιλογή

Κοιτα να δεις, το οτι καποτε ειχε πανω απο 12 εκατομμυρια και τωρα οχι κ' ενδεχομένως ποτε ξανά, δεν σημαίνει κάτι για τη βιωσιμότητα του παιχνιδιού στο μέλλον. Κ' για να είμαστε ειλικρινείς αυτός ο αριθμός ήταν πραγματικά εξωφρενικός απο καθε άποψη (κ' μιλάμε παντα για όχι free game), κ' οι λόγοι είναι λίγο πολύ γνωστοί (ακόμη κ' το soundtrack του Wotlk είναι φοβερό), με λίγα λόγια πέτυχε, δεν έτυχε! Ηταν το αποκορύφωμα του παιχνιδιού αυτου. Αυτό όμως δεν σημαίνει φυσικά πως χρειάζονται 10 κ' πλέον εκατομμύρια για να μείνει ζωντανο ενα συνδρομητικό παιχνίδι, κ' επομένως το να κάνουμε λόγο συνεχως (δεν αναφέρομαι σε σενα μόνο, αλλά γενικά) γι'αυτη τη μοναδική στιγμη του WoW δεν βλέπω σε τι εξυπηρετεί. Anyway, απο αυτα που βλέπω τα τελευταία χρόνια και ιδίως με αυτά που έκαναν στο pre-patch (7.0.3) κ' όσα ακόμη πρόκειται να έρθουν με το Legion, θεωρώ πως οι κύριοι της Blizzard έλαβαν το μνμ κ' επιτέλους έμαθαν κ' ακούν τους παίκτες! Επομένως, ίσως καλό έκανε τελικά η κατηφόρα που πήρε το παιχνίδι απο τα 12 millions! Η αλαζονεία δεν είναι καλό πράγμα, αν με καταλαβαίνεις. Αλλωστε ενα "restart" ποτέ δεν βλάπτει. Επίσης, μη συγκρίνεις το WoD με το Legion, απο αυτα που γνωριζουμε και έχουμε δει εως τώρα, κ' κυρίως μη βιάζεσαι να κάνεις τέτοιου είδους καταστροφικές προβλέψεις.

Οσον αφορα την Ελληνική κοινότητα του WoW, θα διαφωνήσω! Κοίταξε λίγο τα sites των μεγαλύτερων καταστημάτων και θα δείς ελλείψεις ακόμη και σε pre-paid game cards, να μη πώ για pre-order Legion, εκει τη πάτησα κ' εγώ κ' ελπίζω να προμηθευτούν ξανά για να μη χάσω το 100lvl bonus. Βέβαια, κ' online βλέπεις αρκετούς πατριώτες αλλά οταν τους ρωτήσεις για το αν συμμετέχουν στο WoW.gr, απαντούν αρνητικά. Και το γεγονός οτι το φόρουμ έμεινε στην ουσια νεκρο απο το Cata, δεν βοήθησε κ' πολύ, γι'αυτό ξαναλέω πως πεθαίνει κάτι όταν το αφήνουμε εμείς να πεθάνει, τις περισσότερες φορές τουλαχιστον.

Υ.Γ. Ακόμη και το γεγονός πως υπήρξε ενδιαφέρον απο τους διαχειριστες του φόρουμ να κάνουν μια προσπάθεια να δώσουν ζωή στο χώρο αυτο εν όψει του Legion, μετά απο 2 exp (MoP-WoD), κάτι λέει για το παιχνίδι, έτσι δεν είναι?

Τελευταία επεξεργασία από Kamenos : 27-07-16 στις 08:08 Αιτία: Συμπλήρωση.
Νέα Μηνύματα 28-07-16, 01:30   #9
Νέο μέλος

Το avatar του χρήστη abfab

maiolia
των Hellenic Pantheon

EN-Silvermoon (PvE)
Περιοχή: Λαμία
abfab is on a distinguished road
Προεπιλογή

Καλησπέρα σε όλους. Χαίρομαι που βλέπω πως ακόμα υπάρχουν άτομα που ενδιαφέρονται για το wow.gr.

Σου έστειλε και ο Silver - Spartakos παραπάνω εκ μέρους του δικού μας guild. Μιλώντας ως ο τωρινός gm των Hellenic Pantheon ό,τι βοηθεία χρειάζεσαι μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου είτε in game είτε από εδώ.

Θα σου στείλω pm να μιλήσουμε και από εκεί.
Ο χρήστης abfab δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 28-07-16, 02:29   #10
Συντονιστής

Cytheria
των Astra

EN-Bladefist (PvP)
Προεπιλογή

Συγγνώμη κιόλας αλλα όλα αυτά είναι ανοησίες, το MoP ήτανε πολύ καλο expansion και άφησε καλές εντυπώσεις μέχρι το τέλος, όλοι οι παίκτες περιμένανε το WoD να αναστήσει το WoW ακόμα περισσότερο από το MoP (δηλαδή να τα πάει καλύτερα από το MoP), αλλα τελικά αποδείχτηκε μάπα το καρπούζι.

Όλοι οι γνωστοί παίκτες αρχίσανε σιγά σιγά να το παρατάνε το παιχνίδι, δεν μιλάω μονο για τους καμένους συντονιστές μας όπως ο Ragnadriel ή ακόμα και εγώ ο ίδιος αλλα για γνωστά guilds όπως Blood Legion, Paragon μέχρι και οι Method χωριστήκανε στα δυο.

Από την εμπειρία που έχω στα WoW expansions θα έλεγα ότι το Legion θα είναι σαν το WoD δηλαδή μάπα το καρπούζι, όλα αυτά τα super duper καινούρια πράγματα όπως τα artifact weapons, καινούριο PvP σύστημα ή τα Order Halls είναι όλα βλακείες.

Τώρα όσο αφορά το forum, μπορεί να έχουμε έλληνες gamers αλλα δεν είμαστε οργανωμένοι, όλοι είμαστε εδώ και εκεί.
Πάντως συμφωνώ ότι το forum πέθανε γιατί προφανώς το αφήσανε οι admins να πεθάνει.

Το κανάλι μου στο Twitch

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:35.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25