Γενικά νέα Νέα για το World of Warcraft, The Burning Crusade και Wrath of the Lich King.

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > Ειδήσεις > Γενικά νέα

Hello, World!
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 28-07-16, 10:16   #11
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Kamenos

Περιοχή: Azeroth
Εικόνες: 30
Kamenos is on a distinguished road
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Cytheria Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη κιόλας αλλα όλα αυτά είναι ανοησίες
Συγχωρεμένος, αλλα εντάξει, ειπαμε να κρατησουμε κ' ενα επιπεδο. Θα μπορουσα κ' εγω κάλλιστα ν' απαντήσω αντίστοιχα, αλλα έτσι δεν γινεται συζητηση. Σου έδωσα κάποιες απαντήσεις σε αυτα που έγραψες, κ' εσυ απλώς τα χαρακτήρισες ανοησίες, αυτο δεν είναι επιχείρημα, ούτε καν απάντηση. Και δεν κατάλαβα δηλ, ποιά ειναι η ανοησία? Αυτο που σου είπα για τις συνδρομές? Εχεις κολλήσει συνεχώς με τα 12 millions τα οποία κάποτε είχε, κ' θεωρείς πως επειδή δεν πιάνει ξανα αυτο το νούμερο πεθαίνει (κ' είναι πολλοί αυτοί οι οποίοι κάνουν το ίδιο λάθος κατα την άποψή μου), εε sry, αλλά αυτο είναι εκτός τόπου κ' χρόνου, σύμφωνα με τα δεδομένα τη παγκόσμιας βιομηχανίας των video games, κ' οχι φυσικά επειδή εγω το νομίζω! Διότι ξαναλέω, αν ειναι δυνατόν να θεωρούμε ενα παιχνίδι το οποίο στη χειρότερή του στιγμή έχει 5 millions (εδω εχω ενα ερώτημα, αναφέρονται σε συνδρομές μόνο ή γενικά σε παίκτες που έχουν είτε συνδρομή, είτε πληρώνουν με pre-paid game cards κτλ? Διότι ειναι 2 διαφορετικά πράγματα, κ' εαν ισχύει το πρώτο τότε ο αριθμός φυσικά κ' είναι μεγαλύτερος) ότι "πεθαίνει", τη στιγμή που άλλα mmo στη καλυτερή τους φάση ουτε καν πλησίασαν αυτο το νούμερο. Οτι "αιμορραγεί", ναι! Αλλά αυτο δεν σημαίνει σε καμμία περίπτωση οτι "πεθαίνει" κ' είναι εντελώς αβάσιμο! Διότι εαν στο μέλλον εξακολουθήσει να κερδίζει πάικτες φτάνοντας τα 8 millions κατα μέσο όρο, κ' να σταθεροποιειται ξανά στα 5 (είναι κάποιοι ενδεικτικοί αριθμοί απο στοιχεία που κατα καιρούς έχουμε), τότε φίλε μου, όχι απλώς δεν πεθαινει, αλλά ζεί κ' βασιλεύει με όλη τη σημασία της λέξεως!
Παράθεση:
το MoP ήτανε πολύ καλο expansion και άφησε καλές εντυπώσεις μέχρι το τέλος
Πολύ γενικό κ' αόριστο αυτό που λές, κ' απο την άλλη υπάρχουν αρκετοί που πιστεύουν το αντιθετο. Εξαρτάται σε τι επικεντρώνεται κάποιος κ' πως βλέπει το καθε mmo. Εγω για παράδειγμα σαν fan των rpgs γενικότερα, δίνω μεγάλη βαση σε αυτό το κομάτι του παιχνιδιού κ' την αίσθηση που μου αφήνει, διότι το ιδιαίτερο που προσφέρει καθε exp ειναι αυτό ακριβώς! Οι διάφορες αλλαγές στο gameplay κ' οτιδήποτε άλλο αντίστοιχο προστίθεται, δεν έχει να κάνει με το κάθε exp αυτό καθ' αυτό, άσχετα εαν ταυτίζεται χρονικά, κ' μπορουν να γινουν όποτε το θελήσουν. Κ' ως προς αυτο το κομμάτι λοιπόν, το ΜοΡ ηταν μια ακόμη πατατα που ακολούθησε το Cata! Pandas, kung fu fighting κ' άλλες τέτοιες βλακείες!! Παντως η καλή αισθηση στην οποία αναφέρεσαι, έχει να κανει σε σύγκριση με το Cata κ' τίποτε παραπάνω.
Παράθεση:
όλοι οι παίκτες περιμένανε το WoD να αναστήσει το WoW ακόμα περισσότερο από το MoP (δηλαδή να τα πάει καλύτερα από το MoP), αλλα τελικά αποδείχτηκε μάπα το καρπούζι.
Είπαμε, το άφησαν να "πεθάνει". Προσωπικά όμως επειδη ειχα σιχαθεί το όλο concept του ΜΟΡ, το θεώρησα μια ευχάριστη αλλαγή, πολλά υποσχόμενη, αλλά...

Παράθεση:
Όλοι οι γνωστοί παίκτες αρχίσανε σιγά σιγά να το παρατάνε το παιχνίδι, δεν μιλάω μονο για τους καμένους συντονιστές μας όπως ο Ragnadriel ή ακόμα και εγώ ο ίδιος αλλα για γνωστά guilds όπως Blood Legion, Paragon μέχρι και οι Method χωριστήκανε στα δυο.
Παίκτες έρχονται κ' φεύγουν, απλά τα πράγματα.
Παράθεση:
Από την εμπειρία που έχω στα WoW expansions θα έλεγα ότι το Legion θα είναι σαν το WoD δηλαδή μάπα το καρπούζι, όλα αυτά τα super duper καινούρια πράγματα όπως τα artifact weapons, καινούριο PvP σύστημα ή τα Order Halls είναι όλα βλακείες.
Ξαναλέω, εξαρτάται πως βλέπει κανεις το καθε mmo κ' τι θέλει απο αυτο. Κατι το οποίο εσυ θεωρείς καλο είναι βλακεία για κάποιον άλλον κ' αντίστροφα. Κ' για να στο κάνω πιο κατανοητό, σου δίνω ενα παράδειγμα: To Xmog ήταν κάτι το οποίο έδωσε νέα πνοή στο παιχνίδι κ' ζωή στα old instances (raids-dungs), κ' ενας απο τους λόγους που πολλοί παίκτες έμειναν στο game. Φαντάσου τωρα με το Wardrobe (το οποίο θα έπρεπε προ πολλού να ήταν στο παιχνίδι) τι γίνεται! Αντίστοιχα ισχύει το ίδιο κ' για τα Artifact Weapons (σημειωτέον πως το Ashbrlnger ηταν κάτι το οποίο υποτίθεται είχαν σκοπό να δωσουν στο Vanilla, κ' έκτοτε αρκετοί παίκτες συνεχώς ζητούσαν), Order Halls κτλ, τα οποία εσυ θεωρείς βλακείες. Εκτός κ' αν πιστεύεις πως το δικό σου γούστο-άποψη είναι το απόλυτο μέτρο σύγκρισης (διότι το ύφος σου αυτό δείχνει), σύμφωνα με το οποίο πρέπει να κρίνουμε το WoW, τοτε πάμε αλλού... καλοκαίρι ειναι, κάνει κ' ζέστη, λογικό είναι να "φλιπάρουμε" κ' λίγο No hard feelings...
Παράθεση:
Τώρα όσο αφορά το forum, μπορεί να έχουμε έλληνες gamers αλλα δεν είμαστε οργανωμένοι, όλοι είμαστε εδώ και εκεί.
Τώρα μου τα αλλάζεις. Τη μια λες οτι πεθαίνει η Ελληνική WoW κοινότητα, κ' την άλλη οτι εντάξει, υπάρχουν παίκτες, αλλά δεν είμαστε οργανωμένοι, όπως αρχικά σου είπα. Γι'αυτο σου λέω, χαλάρωσε, κ' κόψε τη καταστροφολογία, διαφορετικά δεν υπάρχει κ' λόγος να παίζεις, εάν ακόμη ασχολείσαι.
Παράθεση:
Πάντως συμφωνώ ότι το forum πέθανε γιατί προφανώς το αφήσανε οι admins να πεθάνει.
Συμφωνούμε κ' σε κάτι Κ' εδω θα μου επιτρέψεις να πώ, πως εκτιμώ -κ' αρκετοί άλλοι φαντάζομαι- ιδιαίτερα τη προσπάθειά σου να κρατήσεις, έστω κ' με "μηχανική υποστήριξη", ζωντανό το χώρο αυτό!

Υ.Γ. Και για όσους ενδεχομένως έχουν παρεξηγήσει τον έντονο διάλογο που εχω με τον φίλο Cytheria, να πώ πως πρόκειται για το βρυχηθμό του φόρουμ καθώς ξυπνά απο λήθαργο ετών κ' όχι φυσικά για προσωπική αντιπαράθεση!

Τελευταία επεξεργασία από Kamenos : 28-07-16 στις 13:28 Αιτία: Συμπλήρωση.
Ο χρήστης Kamenos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 30-10-16, 22:42   #12
Συντονιστής

Το avatar του χρήστη Ragnadriel

Ragnadriel
των Real Life

Περιοχή: Κάπου στην Ευρώπη.
Εικόνες: 471
Ragnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really niceRagnadriel is just really nice
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Cytheria Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη κιόλας αλλα όλα αυτά είναι ανοησίες, το MoP ήτανε πολύ καλο expansion και άφησε καλές εντυπώσεις μέχρι το τέλος, όλοι οι παίκτες περιμένανε το WoD να αναστήσει το WoW ακόμα περισσότερο από το MoP (δηλαδή να τα πάει καλύτερα από το MoP), αλλα τελικά αποδείχτηκε μάπα το καρπούζι.

Όλοι οι γνωστοί παίκτες αρχίσανε σιγά σιγά να το παρατάνε το παιχνίδι, δεν μιλάω μονο για τους καμένους συντονιστές μας όπως ο Ragnadriel ή ακόμα και εγώ ο ίδιος αλλα για γνωστά guilds όπως Blood Legion, Paragon μέχρι και οι Method χωριστήκανε στα δυο.

Από την εμπειρία που έχω στα WoW expansions θα έλεγα ότι το Legion θα είναι σαν το WoD δηλαδή μάπα το καρπούζι, όλα αυτά τα super duper καινούρια πράγματα όπως τα artifact weapons, καινούριο PvP σύστημα ή τα Order Halls είναι όλα βλακείες.

Τώρα όσο αφορά το forum, μπορεί να έχουμε έλληνες gamers αλλα δεν είμαστε οργανωμένοι, όλοι είμαστε εδώ και εκεί.
Πάντως συμφωνώ ότι το forum πέθανε γιατί προφανώς το αφήσανε οι admins να πεθάνει.
Και αναρωτιέμαι γιατί κατά καιρούς με πιάνει ένας λόξυγγας...

Προσωπικά έχω να ασχοληθώ με το WoW κάτι χρόνια, πέρα από όταν μου έδωσε η blizz 10 meres gametime σε μια απ'τις προσπάθειες της να φέρει κόσμο πίσω. Μπαίνω καμιά φορά εδώ να δω αν ασχολείται ακόμα κόσμος. Ελπίζω όσοι ασχολούνται ακόμα με το WoW να το απολαμβάνουν !

Ας είμαστε ειλικρίνεις πάντως, το wow δεν είναι αυτό που ήταν. Και επίσης ναι, ένα site που στηρίζεται σε εθελοντική ενασχόληση ανθρώπων πεθαίνει χωρίς αυτήν.

Mission accomplished:
Ο χρήστης Ragnadriel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 21-12-16, 12:39   #13
Administrator

Το avatar του χρήστη Predator

Predator

EN-Twisting Nether (PvP)
Περιοχή: Hawaii
Predator is on a distinguished road
Προεπιλογή

Να ενα φορουμ που ειχα ξεχασει οτι ειναι ακομα ζωντανο !
Ελπιζω να σας βοηθησαμε εστω και λιγο καποια στιγμη στην Online αναζητηση σας παιδες.

Demented - get on skype!
Νέα Μηνύματα 21-03-17, 12:40   #14
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Yiatsek

Yiatsek
των Almost Famous

EN-Ragnaros (PvP)
Περιοχή: Dubai
Yiatsek is on a distinguished road
Προεπιλογή

Κάπου έγραφα για το πόσο υπέρμαχος και απόλυτος ήμουν περί ελληνικής γραφής όταν μιλούσαμε ένα διάστημα περί ορθογραφίας και πόσταρα το σάιτ στο κανάλι στο messenger. Και τσουπ , εμφανίστηκε το λινκ και μπήκα να δω τι παίζει ..

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:01.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25