Περί του site Αναφορές για προβλήματα, προτάσεις, γνώμες και ότι είναι σχετικό με το site & forum.

Επιστροφή   WorldofWarcraft.GR Forums > Περί ανέμων και υδάτων > Περί του site

Πλησιάζει το τέλος?
LinkBack Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέα Μηνύματα 02-03-16, 04:39   #21
Συντονιστής

Το avatar του χρήστη Cytheria

Cytheria
των Astra

EN-Bladefist (PvP)
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Cytheria is on a distinguished road
Προεπιλογή

Θα συμφωνήσω με τον Yiatsek, η Blizzard ανακυκλώνει το υλικό τις συνεχεια, στο Cataclysm είχαμε τον Ragnaro, στο MoP ευτυχώς δεν είχαμε κάτι σημαντικό αλλα ρε φιλε έλεος πια με αυτά τα Sha.... (Sha of fear, Sha of pride, Sha of anger... και δεν συμμαζεύεται), στο WoD είχαμε το BRF που ήτανε στο στιλ του SoO και εννοείτε ας μην ξεχνάμε τον Archimonde....

Το παιχνίδι πάει από το κακό στο χειρότερο και μην ελπίζεις το forum μας να πάει καλύτερα, οι διαχειριστές το έχουνε παρατήσει, οι συντονιστές το έχουνε παρατήσει και εννοείτε το 99% τον μελών το έχουνε παρατήσει.

Κατά την γνώμη μου άμα θες ένα forum τότε σου προτείνω να έρθεις στο hearthstone forum όπου επίσης είμαι συντονιστής, τουλάχιστον σε εκείνο το forum ο διαχειριστής του είναι ακόμα ενεργός και το ανανενώνει το site όταν χρειάζεται αλλαγή. Το link θα το βρείς στην υπογραφή μου.

Cytheria, ενεργός moderator από τον φεβρουάριο του 2013!
Hearthstone Hellenic Community
Το κανάλι μου στο Youtube
Το κανάλι μου στο Twitch
Ο χρήστης Cytheria δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 02-03-16, 22:15   #22
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Kamenos

Περιοχή: Azeroth
Εικόνες: 30
Kamenos is on a distinguished road
Προεπιλογή

Ειναι γνωστο οτι το Wotlk ηταν η στιγμη κατα την οποια το παιχνιδι εφτασε στο zenith του για το γεγονος οτι μεχρι το σημειο εκεινο ολο το story απο το Vanilla εως το Wotlk ηταν πρωτοτυπο, κορυφαιο κ' υπηρχε μια συνεχεια κ' ενα δεσιμο μεταξυ τους, με ηρωες τους οποιους γνωριζαμε απο το rts warcraft κ' περιμεναμε να δουμε στο WoW. Προσωπικα το Cata το σιχαθηκα με ολη μου τη ψυχη κ' το MOP μου ηταν πραγματικα αδιαφορο κ' μια ακομη απογοητευση! Το WOD για να ειμαι ειλικρινης ισορροπησε καπως τα πραγματα ως προς το χαρακτηρα της ιστοριας. Οχι αλλα ηλιθια panda κ' ατελειωτοι διαλογισμοι, αμαν πια! Απο'κει και περα ως προς το story του Legion, ας μη το κρινουμε απο ενα και μονο ηρωα τον οποιο θα ξαναδουμε. Δεν αναφερομαι φυσικα σε αλλες αλλαγες κ' προσθηκες (artifacts) οι οποιες ειναι most welcome!! Εξακολουθω να πιστευω παντως πως το Legion θα φερει αρκετο κοσμο ξανα στο παιχνιδι. Η αληθεια ομως ειναι πως καποιες απο τις ευχαριστες αλλαγες που θα ερθουν επρεπε να ειχαν γινει χρονια πριν κ' γενικα η σταση της εταιριας ως προς καποια πραγματα επρεπε να ηταν τελειως διαφορετικη! Παντα θεωρουσα εντελως παραλογες καποιες απο τις κινησεις της Blizzard, λες και ηθελαν να υπονομευσουν την ιδια τους τη δουλεια.

Υ.Γ. Σ'ευχαριστω για τη προσκληση αλλα δεν ασχολουμαι με το Hearthstone κ' επομενως δεν υπαρχει λογος να γραφτω στο φορουμ.

Τελευταία επεξεργασία από Kamenos : 02-03-16 στις 22:37 Αιτία: Συμπλήρωση
Ο χρήστης Kamenos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 03-03-16, 21:18   #23
Συντονιστής

Το avatar του χρήστη Cytheria

Cytheria
των Astra

EN-Bladefist (PvP)
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Cytheria is on a distinguished road
Προεπιλογή

Δεν θέλω να υπονομεύσω την δουλειά που έκανε η Blizzard για το Legion και όντως συμφωνώ ότι θα είναι ένα ακόμα μαργαριτάρι από άποψη γραφικών, εφέ, boss fights, gameplay και τα λοιπά.

Αλλα επίσης θα ήθελα να σου θυμίσω ότι το WoW είναι 11 ετών και μεγαλώνει κι άλλο, μέχρι στιγμής έχουμε δει 5 expansions (το Legion είναι 6ο) οπότε λίγο πολύ ξέρουμε τι θα γίνει με το Legion.

Στο Legion θα γίνει ότι έγινε στο WoD, το WoD ξεκίνησε πολύ καλά νομίζω με περίπου 6-8 εκατομμύρια χρηστες, μετά απο 1-2 μήνες αφότου βγήκε ανέβηκε κατά 1-2 εκατομμύρια χρηστες και τέλος μέχρι το καλοκαίρι που μας πέρασε αυτά τα 8-10 εκατομμύρια χρηστες πέσανε στα 5-6 εκατομμύρια όπου και η Blizzard αναγκάστηκε να σταματήσει να δείχνει στο κοινό το χαρτί που έβγαζε με το πόσους ενεργούς χρηστες έχει κάθε τετράμηνο.

Cytheria, ενεργός moderator από τον φεβρουάριο του 2013!
Hearthstone Hellenic Community
Το κανάλι μου στο Youtube
Το κανάλι μου στο Twitch
Ο χρήστης Cytheria δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Νέα Μηνύματα 03-03-16, 22:03   #24
Ήρωας

Το avatar του χρήστη Kamenos

Περιοχή: Azeroth
Εικόνες: 30
Kamenos is on a distinguished road
Προεπιλογή

Το οτι "μεγαλωνει" το παιχνιδι δεν ειναι αρνητικο, το αντιθετο θα ελεγα! Η Blizz εχει τρομερη εμπειρια κ' πλεον φαινεται πως εχει αφησει πισω, με καθυστερηση ετων (κάλλιο αργα, παρα ποτε), διαφορα "κολληματα" του παρελθοντος. Οσον αφορα την ιστορια, ειναι λιγο γενικο αυτο που λες για το οτι ξερουμε τι θα γινει. Εαν εννοεις οτι θα υπαρχει για ακομη μια φορα ο κακος ο λυκος τον οποιο θα σκοτωσουμε, ναι οκ... ετσι δεν γινεται σε καθε expansion? Απο'κει και περα ως προς τη πλοκη της ιστοριας δεν μενει παρα να το δουμε. Ως προς τα υπολοιπα τα οποια αφορουν γενικα το gameplay και οχι αυτο καθαυτο το Legion, πραγματικα θα δωσουν εντελως νεα πνοη στο παιχνιδι για πολλα ακομη χρονια, να μας εχει ο Θεός καλα.

Υ.Γ. Το οτι ενα συνδρομητικο παιχνιδι 11 ετων εξακολουθει να φτανει τους 10 εκατομμύρια χρηστες εστω κ' για μερικους μηνες κ' μετα να πεφτει στα 6, ειναι κατι το οποιο αλλα αντιστοιχα games, πολλα υποσχομενα, δεν καταφεραν ουτε στο ελαχιστο, γι'αυτο ας μην το αναφερουμε λες κ' προκειται γι'αποτυχια, αντιθετως είναι τρομερη επιτυχια γι'αυτο κ' εξακολουθει να ειναι ο " Βασιλιας" του ειδους! Επισης, επειδη αε ενα mmo ξοδευουμε αρκετο χρονο, λογικο ειναι καποιοι παικτες να νιωθουν την αναγκη για ενα διαλειμμα ενος ή κ' περισσοτερων μηνων (ιδιως κατα τους θερινους μηνες), επομενως μεσα στους χρηστες που φευγουν υπολογισε κ' αυτους.

Τελευταία επεξεργασία από Kamenos : 04-03-16 στις 09:29 Αιτία: Συμπλήρωση
Ο χρήστης Kamenos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείς να δημιουργήσεις θέματα
Δεν μπορείς να στείλεις απαντήσεις
Δεν μπορείς να αποστείλεις συνημμένα
Δεν μπορείς να διορθώσεις τα μηνύματα σου

BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are σε λειτουργία
Pingbacks are σε λειτουργία
Refbacks are σε λειτουργία

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:34.

Σύστημα Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO
WorldofWarcraft.GR (c) 2004-2011

Blizzard

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25